Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2022. Július 09. 16:06, szombat | Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: pixabay

11 éves nevelt lányát erőszakolta többször is

11 éves nevelt lányát erőszakolta többször is

Jogerősen bűnösnek mondta most ki a bíróság azt a férfit, aki élettársa kiskorú gyermekét erőszakolta meg többször is.

A zalai férfi 2014-ben egy internetes társkeresőn ismerkedett meg későbbi élettársával, aki 2019-ben az akkor 11 éves lányával a vádlotthoz költözött. A speciális iskolában tanuló kislány idővel érzelmileg szorosan kötődött a férfihez, aki részt vett a nevelésében, gondozásában.

Ezt használta ki a pedofil. 2019. augusztusáig a vádlott otthonában – élettársa távollétében – többször is szexuális cselekményeket végzett, illetve végeztetett a felügyeletére bízott sértettel – közölte az ügyészség.

A Zalaegerszegi Törvényszék a vádlottat folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntettében mondta ki bűnösnek, ezért 9 év szabadságvesztésre ítélte.

Az elsőfokú ítélet ellen a védelem felmentés, illetve enyhítés iránt fellebbezett. A fellebbviteli főügyészség az elsőfokú ítélet helybenhagyására tett indítványt.

A Pécsi Ítélőtábla kihirdetett ítéletében a vádlott bűnösségét szexuális visszaélés bűntettében állapította meg, és büntetését 4 év szabadságvesztésre mérsékelte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:38, csütörtök | Belföld

Nagy Márton: 2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés

2026-ban a legfontosabb a biztonság, a kiszámíthatóság, a stabilitás és a fejlődés - hangsúlyozta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóüzenetében.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor látogatást tett az Operatív Törzs Ügyeleti Központjában

Orbán Viktor látogatást tett szerdán az Operatív Törzs budapesti Ügyeleti Központjában, ahonnan a hóhelyzet kezelését irányítják. A kormányfő a látogatásról a Facebook oldalán több bejegyzésben is beszámolt.

2026. Január 08. 07:33, csütörtök | Belföld

Hófúvás miatt másodfokú riasztást adott ki a HungaroMet a Dunántúlon

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki a barcsi járásra a HungaroMet Zrt. csütörtök hajnalban.

2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől

A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.