Hírek
2023. November 15. 09:07, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
1,4 milliót csalt ki a győri önkormányzattól az egyik ott dolgozó nő
Folytatólagosan elkövetett csalás bűntette és folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználása vétsége miatt másfél év börtönbüntetésre, végrehajtásában két év próbaidőre ítélt a másodfokon eljáró Győri Ítélőtábla egy nőt, aki önkormányzati dolgozóként mintegy 1,4 millió forintot csalt ki egy önkormányzattól - tudatta a táblabíróság keddi döntését a Győri Fellebbviteli Főügyészség szerdán.
A táblabíróság a döntéssel - egyetértve az ügyészségi indítvánnyal - helyben hagyta az első fokon eljáró Veszprémi Törvényszék határozatát.
A jogerős tényállás szerint a vádlott 2018 májusától egy önkormányzatnál dolgozott ügyintézőként és 2019-ben úgy vélte, hogy a munkaköri kötelességén túl elvégzett munkájáért többletjavadalmazás jár neki. A jegyző a kérését elutasította.
A nő élettársa egyéni vállalkozást alapított, aminek fő tevékenységeként üzleti tanácsadást tüntetett fel, és 2019 augusztusától novemberéig hét, tanácsadásról szóló számlát állított ki.
A számlákat a nő bevitte a munkahelyére, érkeztette azokat, a kifizetéshez szükséges teljesítési igazolásokat pedig aláíratta a polgármesterrel. A számlák tényleges gazdasági tevékenységet nem tartalmaztak. Az önkormányzat a számlák összegét kifizetette.
A Győri Ítélőtábla álláspontja szerint a nő bűnös, kiszabott büntetése megfelelő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 26. 10:00, kedd | Belföld
Mol: zavartalan a hazai kerozinellátás, biztosított a repülőterek működése
A magyarországi repülőgépüzemanyag-ellátás stabil és zavartalan - reagált a Mol a sajtóban megjelent légi közlekedést és a kerozinellátást érintő hírekre hétfőn.
2026. Május 26. 07:34, kedd | Belföld
Kelenföldi mozdonytűz - Mávinform: megindult a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon
Megindulhatott a forgalom a Kelenföldet érintő vonalakon, miután elvontatták a korábban kigyulladt és fennakadásokat okozó mozdonyt - közölte a Mávinform hétfő este a honlapján.
2026. Május 26. 07:33, kedd | Belföld
Magyar Péter: egy-két héten belül benyújthatjuk a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot
2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld
Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira
Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.
