Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2011. November 18. 07:34, péntek | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

15 perc és a mobiltelefon egy hétig bírja majd

15 perc és a mobiltelefon egy hétig bírja majd

Hamarosan tízszer gyorsabban lehet feltölteni a mobiltelefonok, laptopok akkumulátorait, és azok tízszer hosszabb időn át bírják majd energiával – jósolják amerikai tudósok.

Ez a hamarosan hétköznapi „üzleti” szinten – mármint a boltokban – öt évet jelent. Az amerikai Northwestern University kutatói arra alapozzák előrejelzésüket, hogy megváltoztatták a lítium-ionos elemek anyagait; a módosítások egyike az, hogy milliónyi egészen apró, 20-40 nanométeres lyukat fúrtak beléjük. Az elemek, akkumulátorok új nemzedékével egy mobiltelefon 15 perc alatt feltölthető lesz és egy hétig bírja majd „szusszal”. A fejlesztés lényege a lítium-ionok nagyobb sűrűsége és élénkebb mozgása.

Az új „energiaspájz” ugyanakkor mintegy 150 feltöltés – egy év használat – után rohamosan veszít hatékonyságából, de még akkor is ötször jobb hatásfokú, mint a mai akkumulátorok – idézte a BBC brit sajtóorgánum Harold Kung egyetemi professzort, akinek csoportja eddig az elemek anód – az áramot befogadó - oldalára összepontosított. A „kijárati” oldal tökéletesítéséthez csak ezután fognak hozzá, ami további hatásfokjavulást eredményezhet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 07:16, hétfő | Belföld

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd száraz, nyugodt idő várható

Esővel és lehűléssel kezdődik november első hete, majd keddtől már nyugodt, csendes őszi idő várható csapadék nélkül.

2025. November 02. 08:40, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 44. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2025. November 02. 08:37, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen

Donald Tusk újabb támadást indított Magyarország ellen - közölte Orbán Viktor miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.