Városlista
2026. július 31, péntek - Oszkár

Hírek

2011. Október 24. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: MTI

30 métert zuhantak a leszakadt hídról – legalább 32-en meghaltak

30 métert zuhantak a leszakadt hídról – legalább 32-en meghaltak

Egy földrengésben korábban megsérült híd szakadt le szombaton este Észak-Indiában, legalább 32 ember meghalt, és 130 megsebesült, köztük sok gyerek.

Sokan a 30 méter mélységben fekvő folyóba zuhantak, a halottak között hat gyermek is volt. Az 1942-ben épült, 30 méter hosszú fahídon több mint 150 ember két közeli rendezvényre haladt. A teaültetvényeiről híres Dardzsiling régióban lévő híd tartószerkezete még egy szeptemberi földrengésben sérült meg.

Vasárnap további áldozatok után kutattak a folyó mentén – közölte a nyugat-bengáliai rendőrség.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 30. 14:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Az Egyesült Államok újra támadja Iránt

Az Egyesült Államok újabb légitámadást indított Irán ellen - közölte a Középső Parancsnokság (CENTCOM) szerdán.

2026. Július 30. 13:00, csütörtök | Külföld

Rekordalacsony a Dráva Eszéknél, hajóroncsokat és rég elfeledett maradványokat tárt fel a meder

Történelmi mélypontra süllyedt a Dráva vízállása Eszéknél: kedden mínusz 186 centimétert mértek, ami a helyi mérőállomás eddigi legalacsonyabb értéke.