Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2013. Június 05. 08:17, szerda | Belföld
Forrás: InfoVáros

A Facebookon terjed a bankrabló vírus

A Facebookon terjed a bankrabló vírus

A hírhedt Zeus trójai vírus egy új változata terjed facebookos üzenőfalakon, klasszikus adathalász trükkökkel fertőzve meg a gyanútlan és naiv felhasználókat - írja az Index.

A hat éve ismert, és rengeteg mutációban ismert vírus billentyűzetfigyelésben utazik, megjegyzi a begépelt felhasználónév-jelszó párokat, majd azok felhasználásával belép az áldozat internetbankjába és kiüríti a számláját.

Akad olyan verzió is, ami csak elküldi a gazdájának begyűjtött adatokat, és az próbálkozik aztán a virtuális bankrablással, de olyan mutáció is feltűnt, ami a bank online felületéről egy hasonlóan kinéző oldalra irányítja át a böngészőt, hogy ott további értékes személyes adatokat lopjon. Olyan változat is létezik a vírusból, aminek a bank által küldött ellenőrző sms sem akadály, akkor avatkozik be az adatfolyamba, amikor a felhasználó már az összes titkos kódját megadta és azonosította magát. Ezután a banktól kapott Javascriptet a saját szerveréről kapott programsorokkal cseréli ki, ezekben természetesen az utalás célpontja és összege már nem az, amit a felhasználó megadott.

A Zeus legújabb fészke a Facebook, ahol május vége óta regisztrálnak különösen sok fertőzést. A módszere egyszerű, a fertőzött gépeken átveszi az irányítást a felhasználó Facebook-oldalán, és ott a nevében csali üzeneteket tesz ki az ismerősei számára.

Ez általában valamilyen bombasztikusnak tűnő videót, vagy egy webáruház szenzációs árleszállítását ígéri, de a klikkelés a vírusterjesztő oldalra irányítja a balekokat, ahol maguk is megfertőződnek, és a saját üzenőfalukon tovább terjesztik a vírust. Legújabban népszerű rajongói oldalakat támad meg hasonló csali linkekkel, a legutóbbi nagy fertőzési hullám amerikaifoci-rajongói oldalakról indult ki.

A mostani fertőzési hullám egyelőre csak angol nyelvű csali üzenetekkel terjed, így a közösségi oldal magyar nyelvű fertályán aránylag könnyű kiszúrni, ha egy ismerősünk bekapta a vírust, és az nekiállt a nevében posztolni a Facebookra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.

2025. Július 03. 07:32, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot

A kormány elfogadta a 3 százalékos otthonteremtési hitelprogramot, az új támogatást mindenki igénybe veheti, aki az első saját lakását vagy házát szeretné megvenni -

2025. Július 03. 07:31, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: a határ a csillagos ég Magyarország és az Egyesült Államok kapcsolatában

Az elmúlt hónapok során sikerült megteremteni az amerikai-magyar kapcsolatok új aranykorának stabil alapjait, Donald Trump elnök hivatalba lépése óta a barátság felváltotta a kioktatást, a vádaskodást és a megbélyegzést

2025. Július 02. 07:51, szerda | Belföld

Száz mozdonyt szerez be a MÁV 2026 végéig, ebből harminc már megérkezett

Jövő év végéig összesen 100 korszerű mozdonnyal bővül a MÁV személyszállítási flottája, ebből már 30 megérkezett és közülük 24 forgalomba is állt