Hírek
2019. December 11. 13:02, szerda |
Életmód
Forrás: mti
A felnőttek is függővé válhatnak a digitális eszközöktől
Nemcsak a gyerekeket és a fiatalokat veszélyezteti a digitális eszközök állandósult használata, a felnőttek is függővé válhatnak - hívta fel a figyelmet Steigervald Krisztián generációkutató szerda reggel az M1-en.
A kutató elmondta, elindított egy "kihívást", azt kéri a csatlakozóktól, hogy hetente legalább két órára függesszék fel a digitális eszközök használatát.
A heti kétórányi "digitális szünet" arra elég, hogy az emberek elkezdjék tudatosítani magukban a függőségüket, vagyis csak kezdeti lépés - tette hozzá.
A kutató arra is utalt, hogy egyre többen halnak meg autóbalesetben vezetés közbeni mobilhasználat miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 16:00, szerda | Életmód
Július végén lesz az ősbemutatója a Wonderland című musicalnek Budapesten
Július 31-én tartják a Wonderland című musical magyarországi bemutatóját Budapesten, a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon, a Magyar Színház előadásában.
2026. Április 12. 16:00, vasárnap | Életmód
A XIV. Leó pápa vezette békevirrasztáson a kontinensek képviselői békefényt gyújtanak meg
Afrika, Amerika, Európa és Óceánia hívei Szent Ferenc békelámpása lángjával gyújtanak fényt azon az imavirrasztáson, amelyet XIV. Leó pápa vezet a Szent Péter-bazilikában szombaton hat órától.
2026. Április 12. 14:00, vasárnap | Életmód
Sikerrel visszaérkezett a Földre a NASA Holdat megkerülő űrkabinja, az Orion
Sikerrel visszaérkezett a Földre az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Holdat megkerülő űrkabinja, az Orion, négy tagú legénységgel a fedélzetén pénteken.
2026. Április 12. 08:12, vasárnap | Életmód
Csaknem háromszázezren látták eddig a Magyar menyegzőt
Összesen csaknem háromszázezer nézőt vonzott eddig a Káel Csaba Magyar menyegző című filmje, amelyet Magyarországon több mint kétszázezren, a határon túl pedig kilencvenezren láttak eddig.
