Hírek
2013. Június 06. 18:20, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A hétvégén is várható eső, de már 30 fokos meleg is lehet
A hétvégén is várható zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás is, de ezzel együtt melegszik az idő, vasárnap már 30 fokig is emelkedhet a hőmérséklet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtöki, országos, középtávú előrejelzéséből.
Az MTI-hez eljuttatott előrejelzés szerint pénteken általában több órára kisüt a nap, de emellett erőteljes gomolyfelhő-képződés várható, és bárhol kialakulhat zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás és átmeneti szélerősödés kíséretében. A legalacsonyabb hőmérséklet 10 és 15, a legmagasabb hőmérséklet 23 és 27 Celsius-fok között várható.
Szombaton több órára kisüt a nap, de elszórtan még ekkor is lehetnek záporok, zivatarok. A minimumhőmérséklet 10 és 15, a maximumhőmérséklet 24 és 28 fok között alakul.
Vasárnap elsősorban keleten alakulhatnak ki záporok, zivatarok. A hőmérséklet legalacsonyabb értéke 11 és 16 fok között valószínű. Napközben 25-30 fokig emelkedhet a hőmérséklet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
