Városlista
2026. január 18, vasárnap - Piroska

Hírek

2012. Április 27. 07:01, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress

A hím szurikáták jó problémamegoldók

A hím szurikáták jó problémamegoldók

A szurikáták bedugják a mancsukat és orrukat minden olyan résbe, lukba ahol megtalálhatják kedvenc ételüket - a skorpiót.

Kutatások kimutatták, hogy az alárendeltebb szurikáta csoportok tagjai a leginnovatívabbak, amikor táplálékszerzésről van szó - írja a BBC.

A kutatócsoport feladatokat adott egy csapat vadon élő szurikátának a dél-kalahári sivatagban. A kutatók a szabadban hagytak zárt, átlátszó edényeket, nem átlátszó tetővel, és az állatoknak rá kellett jönniük hogyan nyissák ki azt, hogy elérjék a skorpiót, ami benne volt.

A cambridge-i egyetem tudósai arra jöttek rá, hogy az alacsony rangú hím szurikáták a legjobb problémamegoldók ha a táplálék megszerzéséről van szó.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.

2026. Január 18. 08:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni

Biztosan tudjuk, hogy csak az maradhat ki a háborúból, aki megpróbál kimaradni - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke szombaton Miskolcon, a Digitális Polgári Körök háborúellenes gyűlésén.