Városlista
2026. január 22, csütörtök - Vince

Hírek

2019. Szeptember 10. 07:23, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A jövő fogyasztóinak neveléséről is szól az iskolai tej- és gyümölcsprogram

A jövő fogyasztóinak neveléséről is szól az iskolai tej- és gyümölcsprogram

A jövő fogyasztóinak nevelése is a célja az idén is megvalósuló iskolai tej- és gyümölcsprogramnak - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára hétfő este az M1 csatornán.

Feldman Zsolt közölte: gyümölcsöt és zöldséget 535 ezer, tejet 435 ezer gyermek fogyaszthat a kezdeményezésnek köszönhetően, ami "hatalmas számot" jelent. A gyermekek mindennapi étkezésének részévé kívánjuk tenni ezeket a termékeket - jelentette ki.

Elmondta, a program nemcsak a napi táplálkozás szempontjából jó a gyerekeknek, a programmal a jövő fogyasztóit szeretnék arra bátorítani, hogy a hazai egészséges tejtermékeket és friss gyümölcsöket, zöldségeket keressék.

A finanszírozásról a politikus elmondta: a gyümölcsprogramot mintegy kétmilliárd, a tejprogramot pedig négymilliárd forinttal támogatja a központi költségvetés.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be

Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.

2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld

Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV

A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.

2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld

Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet

A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.

2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld

Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá

Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.