Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2015. Október 16. 11:36, péntek | Helyi
Forrás: MTI

A következő hét évben 100 millió euró jut a magyar-osztrák határ menti közlekedési fejlesztésekre

A következő hét évben 100 millió euró jut a magyar-osztrák határ menti közlekedési fejlesztésekre

A következő hét évben mintegy 100 millió eurót (30 milliárd forintot) fordít Magyarország és Ausztria a határ menti közlekedési infrastruktúra fejlesztésére

- mondta a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára pénteken Sopronban, a fejlesztési tervek bemutatásán.

Magyar Levente hangsúlyozta: a két évvel ezelőtt kezdődött közös magyar-osztrák munka révén 1,5 millió eurós keretből elkészültek az előzetes tanulmányok, amelyek alapján 2016 tavaszán benyújthatják a pályázatokat.

A két ország között kilenc közúti és két vasúti kapcsolatot újítanak fel a tervek szerint. A kilenc közúti fejlesztésből hat határ menti falvakat köt össze, ezen felül a 87-es utat Kőszegnél, az M85-ös autóutat pedig Sopronnál rákötnék az osztrák autópálya hálózatra.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 27. 17:38, csütörtök | Helyi

Támogatások és kitüntetések odaítéléséről döntött a soproni közgyűlés

Számos napirendi pontot tárgyalt a soproni közgyűlés, többek között elektromos autóbuszok beszerzéséről, civil szervezetek támogatásáról és a Hűség Napja alkalmából adományozott városi kitüntetések odaítéléséről.

2025. November 26. 13:12, szerda | Helyi

Elültették a 100. új fát Sopronban

Az önkormányzat faültetési programjához csatlakozva az IKEA Industry Magyarország Kft. 28 fát adományozott a város számára, melyeket soproni bölcsődék udvarán ültettek el. Az ültetések száma ezzel elérte a százat.

2025. November 25. 15:24, kedd | Helyi

Készüljünk az ünnepekre együtt a Soproni Adventen!

Hamarosan kezdetét veszi az adventi időszak, ezzel együtt pedig a Soproni Adventi Vásár is megnyitja kapuit. Ízek, fények, varázslat és persze ünnepi hangulat, erre mind számíthattok idén adventkor!

2025. November 25. 13:12, kedd | Helyi

Prof. Dr. Fábián Attila a Soproni Egyetem régi-új rektora

Ismételten Prof. Dr. Fábián Attila egyetemi tanárt találták a legalkalmasabbnak a rektori pozícióra, így 2026. januárjától továbbra is ő fogja az intézmény vezetői szerepét betölteni.