Városlista
2026. január 1, csütörtök - ÚJÉV

Hírek

2019. November 05. 17:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

A közlekedésben az átmeneti időszak a legveszélyesebb a szakértő szerint

A közlekedésben az átmeneti időszak a legveszélyesebb a szakértő szerint

A közlekedésben az átmeneti időszak a legveszélyesebb, mert a vezetők nincsenek felkészülve a rosszabb út- és látásviszonyokra - közölte Köves Szilárd vezetéstechnikai szakértő kedden az M1 csatornán.

Mint mondta: az emberek ugyanannyi időt hagynak maguknak odaérni valahova mint jó időben, emiatt sietnek és idegesek.

Rossz időjárás esetén a téli gumi segít a fékút lerövidítésében, de ez önmagában nem elég, fokozott óvatosságra, türelemre és a látás biztosítására is szükség van - hangsúlyozta.

A balesetek gyakori okai között említette a kis követési távolságot, a szabálytalan előzést, a szabályszegést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki:

2026. Január 01. 09:46, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: 2026 a közös döntésünk éve lesz

2026. Január 01. 09:45, csütörtök | Belföld

Sulyok Tamás: találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére

Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.