Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2018. Április 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

A legtöbb élelmiszert igazolatlan eredet, vagy átcímkézés miatt foglalják le

A legtöbb élelmiszert igazolatlan eredet, vagy átcímkézés miatt foglalják le

Egy nemzetközi akció tapasztalata szerint Magyarországon leginkább az élelmiszerek igazolatlan eredete, illetve átcímkézés miatt foglalnak le árut a vám- és pénzügyőrök.

Leopold Róbert a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és jövedéki szóvivője az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, eddig ebben az évben 7 ezer liter alkoholt és 105 tonna élelmiszert foglaltak le, az áru mennyisége azonban évről évre változik.

Felhívta a figyelmet arra, hogy ezek a termékek bizonytalan eredetűek, nem tudni, hogy mivel kezelték őket. Az átcímkézéssel jellemzően a szavatossági idő lejártát akarják eltüntetni, ezért a komoly egészségkárosító hatásuk lehet.

Elmondta még, hogy az OPSON nevű nemzetközi akcióban világszerte 65 ország vett részt, a razziát az Europol kontrollálja az unión belül, Magyarországon a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a hamisítás elleni szervezet is közre működik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 02. 16:00, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön

Izraelből Egyiptom és Jordánia felé át lehet lépni a szárazföldi határátkelőkön, de több arab országban nem javasolják az elindulást a határátkelők felé

2026. Március 02. 13:23, hétfő | Belföld

Április 10-ig meg kell érkeznie a pedagógusok extra juttatásának

Maruzsa Zoltán köznevelési államtitkár közösségi oldalán közzétett videóban jelentette be, hogy a kormány korábbi vállalásának megfelelően a pedagógusok márciusban egyszeri többletjuttatásban részesülnek.

2026. Március 02. 07:25, hétfő | Belföld

Napos, az átlagosnál enyhébb, tavaszias idő várható március első hetében

Jellemzően napos, tavaszias idő várható március első hetében

2026. Március 01. 13:00, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: egy fokozattal megemeltük a terrorfenyegetettség készültségi szintjét

Összeült a Védelmi Tanács, megemeltük a terrorfenyegetettség szintjét egy fokozattal - mondta Orbán Viktor miniszterelnök szombat este közzétett Facebook-videójában.