Hírek
2016. December 13. 07:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti
A polgármesterek fizetésének emeléséről is dönt a parlament
Az Országgyűlés várhatóan ma tartja idei utolsó ülésnapját, amelyen három hétfőn beterjesztett előterjesztést is elfogadhatnak kivételes sürgős eljárásban, a képviselők emelhetik például minden polgármester díjazását.
Az ülésnap 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd a településkép védelméről, valamint a közteherviselésről szóló törvények módosításáról szóló javaslatok összevont vitáját folytathatják le kivételes eljárásban.
A Ház utána kizárólag szavazni fog, összesen huszonkét indítványról dönt. Ekkor fogadhatják el a belügyminiszternek a polgármesterek díjazásának emeléséről szóló javaslatát, továbbá határozhatnak a Kúria, az OBH és az ügyészség tavalyi beszámolóiról, két gyermekvédelmi indítványról, valamint a keresztényüldözés és a közel-keleti, afrikai népirtás elítéléséről és az üldözöttek támogatásáról szóló határozati javaslatról is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
