Hírek
2012. Március 21. 14:07, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
A szocpol és a kamattámogatás hatása a piacon
Papíron már az év eleje óta elérhető a lakásépítési támogatás, illetve két hete az új, illetve használt lakások vásárlására is igénybe vehető kamattámogatás.
A támogatások igénybevételére a gyakorlatban még várni kell, de a szabályok alapján már most számszerűsíthető, hogy milyen kedvezményekkel számolhatnak a lakásvásárlók – derül ki az Otthon Centrum és az Otthon Centrum Hitel Center közös felméréséből.
„A lakáspiac jelenlegi állapotában minden keresletstimuláló intézkedés üdvözlendő, ezek sikere azonban több tényező függvénye.” – mondta Kühne Kata az Otthon Centrum ügyvezető igazgatója. – „A háztartások eladósodási hajlandósága, várakozásai, munkahelyi helyzetük, és nem utolsó sorban a támogatás mértéke mind befolyásolja, hogy az intézkedések valójában hány családot ösztönöznek ingatlanvásárlására.”
Budapesti és a vidéki ingatlanvásárlás esetében a kamattámogatás ugyanakkora előnyt jelent, de vidéki lakásvétel esetében nagyobb vissza nem térítendő támogatással számolhatunk, mint egy hasonló értékű fővárosi ingatlannál.A lakásépítési támogatás kamattámogatással kombinálva komolyabb keresletösztönző lehet az újépítésű lakások piacán, főleg a vidéki területeken. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a támogatásnak a háztartások oldaláról vásárlási és hitelfelvételi kedvvel is párosulnia kell, hogy valóban bővüljön a kereslet. Ezek az ingatlanvásárlási konstrukciók is 10-20 millió közötti önerőt, és hitelfelvételt – bár kedvező kondíciók - mellett követelik meg. Trendfordulót önállóan nem hoznak, de a jelenlegi helyzetben minden támogatás jól jön a lakáspiacnak, ezért nagyon fontos, hogy ezek a támogatások a gyakorlatban is minél hamarabb elérhetőek legyenek. Ennek egyik legfőbb nyertesei az ügyfelek lesznek, hiszen minél több bank kapcsolódik be a konstrukcióba, annál nagyobb lesz a verseny, s annál kedvezőbb feltételeket érhetnek el.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
