Hírek
2022. November 10. 10:38, csütörtök |
Belföld
Forrás: Ügyészség
A villanyszerelő gondatlan munkavégzése miatt halhatott meg egy 10 éves kislány

Az ügyészség vádat emelt egy gyermek halálát okozó gondatlan munkavégzés miatt.
Halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétségével vádolja a Veszprémi Járási Ügyészség azt a villanyszerelőt, akinek gondatlan munkája miatt egy tízéves kislány vesztette életét.
A vádirat szerint az 52 éves, villanyszerelő képzettségű férfi 2021 januárjában elvállalta egy hajmáskéri ház villamoshálózatának felújítását, és 2021 februárjában a munkát egy kollégája segítségével elkezdte.
A munkálatokat a vádlott irányította, melyek végeztével a korábban leválasztott vezetékeket visszakötötték a hálózatra, ám miután szétszereléskor nem jelölték meg a korábbi azonos színű vezetékeket, visszakötéskor felcserélték azokat. A fordított vezetékbekötés, és a ház régi hálózatának szabálytalanságai miatt a ház fűtésrendszere és a gázvezeték hálózati feszültség alá került.
A munkát irányító vádlott abban hibázott és járt el gondatlanul, hogy nem végzett teljeskörű szerelői ellenőrzést, és így nem fedte fel az érintésvédelem hibáját.
Néhány nappal a szerelési munkák befejezését követően a család tízéves kislánya rövid időre egyedül maradt és fürdés közben az öntöttvas radiátorra akasztott, feszültség alá került fém polchoz érve, halálos áramütést szenvedett. A röviddel ezt követően hazaérő édesanyja és a mentők újraélesztési kísérlete nem vezetett eredményre.
Az ügyészség a terhelttel szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett fogházbüntetés kiszabására és a villanyszerelői szakmától történő határozott idejű eltiltására tett indítványt a Veszprémi Járásbíróságnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.
2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld
A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula
A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.
2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését
A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával
2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld
Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.
Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.