Városlista
2025. augusztus 3, vasárnap - Hermina

Hírek

2012. Március 18. 14:05, vasárnap | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Adórekord Zalaegerszegen

Adórekord Zalaegerszegen

Elsősorban az exportra termelő helyi vállalkozásoknak köszönhető, hogy az elmúlt évben rekordösszegű, mintegy négymilliárd forintos iparűzésiadó-bevételt (ipa) ért el Zalaegerszeg.

Közölte a város polgármestere az MTI érdeklődésére.

Gyutai Csaba (Fidesz-KDNP) kifejtette: a tavalyi előzetes tervet, de a korábbi éveket is felülmúló adóbevétel azt mutatja, hogy a zalai megyeszékhely kiheverte a gazdasági válságot. A húzóágazatok az exportra termelő ipar területéhez tartoznak, elsősorban a gépipari, a mechatronikai és az elektronikai vállalkozások köréből kerültek ki.

Hozzátette, hogy a városban működő külföldi tulajdonú cégek nagyon jól teljesítettek, de azok a magyar kézben lévő kis és közepes vállalkozások is, „amelyek be tudtak kapcsolódni a világgazdaság vérkeringésébe" vagy beszállítói lehettek multinacionális cégeknek. A helyben működő vállalkozások vezetői alapvetően elégedettek voltak a tavalyi évvel - fogalmazta meg.

Zalaegerszeg gazdasága nemcsak túlélte a válságot, de a múlt évben új cégek is megjelentek a városban. Gépipari, bútorgyártó és kárpitosipari fejlesztések történtek, újdonságként egy gyógyszergyár is épült.

A polgármester felidézte a választási programban megfogalmazottakat, miszerint a város akkor léphet előre, ha négy év alatt plusz százmilliárd forint bevételt tudnak elérni a helyben működő vállalkozások. A városháza számításai szerint nagyjából ennek a negyede már megvalósult a vállalatoknál, s az itt működő cégek közül ebben oroszlánrésze van a város legnagyobb vállalatának, a Flextronics-nak.

Idén a tavalyi négymilliárd forintos ipa-bevételhez hasonló nagyságrendű összeget remélnek, bár előfordulhat, hogy néhány cégnek vissza kell majd téríteni kisebb mértékű előzetes adófeltöltést. Ez azonban nem befolyásolja azt, hogy idén is megismételhető, de akár felül is múltható a tavalyi rekord adóbevétel - vélekedik a polgármester.

A zalai megyeszékhelyen 5 százalékot alig meghaladó mértékű jelenleg a munkanélküliségi ráta, s Gyutai Csaba úgy vélekedik, hogy ha ezt a szintet tartani tudják, netán 5 százalék alá lehet csökkenteni, az már eredményként értékelhető. Több meglévő vállalkozás tervez bővítést - így hamarosan egy már működő cég új, szerszámokat gyártó telephelyének alapkövét rakják le -, de cégnevek említése nélkül azt is elárulta, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytatnak újabb külföldi befektetők zalaegerszegi letelepedéséről is.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 03. 08:56, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem vállalom azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért

Azt a felelősséget, hogy akár csak egyetlen fiatal is meghaljon Ukrajnáért, nem szeretném vállalni, és nem is fogom – jelentette ki a miniszterelnök szombaton Esztergomban az MCC Feszten.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

Duna House: az Otthon Start program megmozgatja az ingatlan- és hitelpiacot is

A nyári hónapokra jellemző, visszafogottabb aktivitással telt a július a hazai ingatlanpiacon, az Otthon Start program hatása viszont gyorsan meglátszott az érdeklődések növekedésében - közölte a Duna House pénteken.

2025. Augusztus 03. 08:55, vasárnap | Belföld

MOHU: a forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszer kezelésiköltség-számítása

A forgalommal arányosan változik a visszaváltási rendszerben a kezelési költségek számítása, a módosítás újabb kereskedőket ösztönözhet a csatlakozásra

2025. Augusztus 02. 08:57, szombat | Belföld

Pride: Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergelyt a Budapest Büszkeség rendezvény szervezése ügyében

Gyanúsítottként hallgatták ki Karácsony Gergely főpolgármestert a Budapest Büszkeség (Budapest Pride) rendezvény szervezése ügyében pénteken Budapesten.