Nagy Tamás - Kalapács Zsolt
Főtaxi SC - Moszkvics 403 Rallye

Interjú Nagy Tamás Rally versenyzővel a 11. Eger rally után.

Kedves Tamás!

Először is gratulálok a kategória első, abszolút hetedik helyhez az Országos Historic Bajnokságban!

Kalapács Zsolt navigálásával a Moszkvics 403-al álltatok rajthoz a 11. Eger Rallye-n.

Tizenhat gyors várt rátok a két verseny nap alatt, illetve pénteken egy rajtdobogó, majd vasárnap az örömteli célceremónia.

Mond, miként értékeled 2016 első Historic Rallye versenyét?
- Kőkemény versenyünk volt, vadiúj motorral és váltóval álltunk rajthoz. A motorra semmi komolyabb panasz nem volt, hála a Szakál-Met-Al profi csapatának Imre Zoltánnak, Kürti Sándornak, és Szuna Rolandnak (a teljesség igénye nélkül).
Zsolti az egész futam alatt beteg volt, gyógyszertárról ügyeletre jártunk, de a végén a házi pálinka és az Algopyrin meggyógyította.
Az első négy gyorson nem volt kettesünk, utána szerencsére a remek csapat összeszögelte a kuplungunkat, és jó időre elmúltak a bajok.

- Kérdezted, hogyan értékelem a versenyt.
Most éreztük először igazán, mi is az a igazi HISTORIC.
Vadonatúj, korszerű gyártású első dobfékkel indultunk, mint Pécsen. Ott is elfogyott, de csak a legvégére, most a rengeteg lassító megzabálta az egészet.

Volt-e kalandotok a két nap alatt?
- Kb 140 a végsebességünk, ilyen tempónál már nem fog az ilyen dobfék, ugrál a pedál, ég a betét, és nagyon nehezen lassul az autó. 100-110 alatt minden ok.
Miskolcra sajnos ismét nem megyünk, mivel első futóművünk és fékünk, totálkáros, és a kuplungunk is elfüstölt.

Gondoltad volna a verseny előtt, hogy ilyen sikeresek lesztek? Legközelebb hol találkozunk veletek?
- Nagyon büszkék vagyunk az elért eredményre, valószínűleg Szombathelyen indulunk következőre. (imádok murván menni)
Aztán Fehérvár, Barum, Mecsek és még egy....talán.

- Hajósi Miklós -

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 22. 10:06, hétfő | Sport

Fucsovics 29 helyet javított a tenisz-világranglistán, Marozsán a 38.

Fucsovics Márton a bukaresti tornagyőzelmével 29 helyet javított, ezzel 53. a férfi teniszezők világranglistáján, melyen legjobb magyarként Marozsán Fábián a 38.

2024. Április 21. 11:25, vasárnap | Sport

Kínai Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott Sanghajban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben.

2024. Április 21. 06:00, vasárnap | Sport

A Kisvárda elleni döntetlennel ismét bajnok a Ferencváros

A Ferencváros megnyerte sorozatban a hatodik, összességében pedig a 35. bajnoki címét, mivel hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a kieső helyen álló Kisvárdával

2024. Április 20. 09:46, szombat | Sport

Győzelemmel avatta fel az Alba Arénát a magyar jégkorong-válogatott

A jövő vasárnap kezdődő divízió I/A-világbajnokság előtt álló magyar férfi jégkorong-válogatott 2-1-re legyőzte az elitben szereplő norvég csapatot a székesfehérvári Alba Aréna avató mérkőzésén pénteken.