Városlista
2026. május 12, kedd - Pongrác

Hírek

2019. Április 04. 16:01, csütörtök | Belföld
Forrás: police.hu

Ásóval, majd vasvillával és baltával támadt férjére egy újkenézi asszony

Ásóval, majd vasvillával és baltával támadt férjére egy újkenézi asszony

Fenyegette és többször is bántalmazta a férjét az az újkenézi nő, akinek ügyében befejezte nyomozást a minap a Kisvárdai Rendőrkapitányság.

A Kisvárdai Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya súlyos testi sértés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárást egy 55 éves újkenézi asszony ellen. A nyomozás adatai alapján a nő újkenézi otthonában előzetes szóváltás után egy ásóval bántalmazta 61 éves férjét 2018. november 18-án.

Az asszony az ezt követő hetekben újabb támadásokat indított férje ellen. Egyik alkalommal lakóházuk udvarán egy vasvillával kísérelte meg megszúrni, amit a férfinak sikerült elhárítania, így nem sérült meg.

2018. december 10-én éjjel közös hálószobájukban egy baltával támadta meg férjét, miközben a halálát kívánó szitkokat kiabált. A férfinak ezúttal is sikerült kivédenie a támadást.

A rendőrök a büntetőeljárás adataiból megállapították, hogy az asszony szándéka férjének súlyosabb fokú sérülés okozására terjedt ki. Rendszeresen, naponta fenyegette megöléssel házastársát az újkenézi asszony, ezzel félelemben tartotta a férfit. A rendőrök a nőt folytatólagosan elkövetett súlyos testi sértés bűntett kísérletének, valamint zaklatás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki gyanúsítottként.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a Kisvárdai Rendőrkapitányság a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat átadta az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld

Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek

Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.

2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld

Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt

Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.

2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld

Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter

Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.

2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld

Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik

Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.