Hírek
2020. Szeptember 07. 08:39, hétfő | PR
Asztali számítógép, a moduláris erőmű

A technológiai bőség korában élünk. Ennek egyik legalapvetőbb kelléke egy számítógép, mely azonban szintén számos formát ölthet.
A laptopok/notebookok és asztali számítógépek kínálatában könnyű elveszni. Utóbbi nagy előnye azonban, hogy az elérhető alapkonfigurációkat kedvünkre fejleszthetjük.
Helyhez kötött teljesítmény
Ha a számítógépek piacán böngészünk alapvetően két megoldással találkozunk: hordozható, kompakt notebookokkal, melyek kis méret mellett is megfelelő teljesítményt nyújtanak pl. irodai munkákhoz, vagy pedig komolyabb hardverrel rendelkező, jóval erősebb - ugyanakkor méretükből és kialakításukból fakadóan helyhez kötött – asztali számítógépek kínálatával.
A döntésünk tehát alapvetően azon múlik, hogy mire is szeretnénk használni az eszközt. Fontos-e a mobilitás és elegendő-e az ehhez társuló szerényebb, ugyanakkor egyszerűbb munkákhoz megfelelő teljesítmény? Vagy inkább egy iroda/szórakoztató sarok kialakításán gondolkozunk, melynek ideális alapja egy jóval erősebb felszereltséggel és teljesítménnyel bíró asztali számítógép és a hozzá tartozó perifériák. A jelenkori tendenciák alapján a két tábor erősen elkülönül, ám utóbbi megoldás számos hosszútávú előnyt tartogat a hordozható társaival szemben.
Készen kapott modularitás
Az asztali számítógépek esetén gyakori megoldás, hogy egyesek saját maguknak rakják össze, építik fel „erőművüket”. Ez elsősorban a játékosok, divatos kifejezéssel élve „gamerek” világában bevett szokás, de sokak számára kínál vonzó opciót, akik hajlandóak pénzt és időt áldozni az építkezésre. Emellett azonban számos készen kapott megoldás várja a piacon azokat, akik jobban bíznak a gyárilag összeszerelt modellekben.
A specifikációk rendkívül eltérőek lehetnek, így fontos tisztáznunk, hogy pontosan mire is lenne szükségünk, a számítógép összteljesítménye a legfontosabb, vagy elég, ha bizonyos területeken bizonyul verhetetlennek a berendezés. Mint a legtöbb esetben persze, úgy itt is a nagyobb, gyorsabb, erősebb elve érvényesül, ám a szoftverek fejlődésével ez egyáltalán nem meglepő tendencia.
Legyen szó akár házilag épített, akár boltban vásárolt kész konfigurációról, ez a fajta modularitás az, ami óriási előnyt jelent az asztali számítógépek számára. Egyes alkatrészek cseréjével, újabbra cserélésével jóval egyszerűbb lekövetni a szoftverkövetelmények változásait, így akár hosszú évekre bebetonozhatjuk rendszerünket amellett, hogy folyamatosan naprakész marad.
A kötelező kiegészítők
Ha az elköltendő pénzünket számolgatjuk, semmiképp se feledjük, hogy az asztali számítógépek önmagukban még nem alkalmasak arra, hogy megfelelően használjuk őket. Szükséges beszerezni a legalapvetőbb perifériákat, mely leginkább billentyűzetben, monitorban, egérben és hangrendszerben ölt testet.
Utóbbiakra is jelentős összegeket tudunk elkölteni, ha mindenből a csúcsra törekszünk, ám az asztali számítógép és az esetleges hardveres fejlesztések költségei mellett ezek igazán eltörpülnek. A döntés tehát a mi kezünkben van, hogy melyik utat választjuk, a legfontosabb, hogy tisztában legyünk azzal nekünk mire van szükségünk. Ami biztos, hogy egy erős, megfelelően összerakott konfiguráció hosszú időre megfelelő társunk lesz a szórakozásban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 30. 14:55, hétfő | PR
Összefogás a fővárossal a klímasemlegesség jegyében
az együttműködés célja a fenntartható fejlődés és innováció elősegítése
2025. Június 18. 09:59, szerda | PR
Új korszak az innovációban?
a magyar cégek több mint kétötöde alkalmaz mesterséges intelligenciát
2025. Június 13. 18:09, péntek | PR
Díszlövéssel indult útjára a labda a Szigetvári Gyógyfürdőben
amit nem más mint Salamon Ferenc a Szigetvári Zrínyi vár Várkapitánya indított
2025. Június 13. 09:58, péntek | PR
Pár ezer forinttal elkerülhető az anyagi csőd
kötelező kellék az utasbiztosítás