Hírek
2016. December 07. 12:24, szerda |
Helyi
Forrás: sopronmedia.hu, fotó: Leczovics Zsolt
Az 1944-es soproni bombatámadások áldozataira emlékeztek

1944. december 6-án sújtotta Sopront az első, hatalmas ember és anyagi áldozatokat követelő bombatámadás. Sopron város önkormányzata nevében ma a Deák téri II. világháborús emlékműnél koszorúzással -
- gyertyagyújtással és főhajtással emlékeztek a bombázás áldozataira.
" ... Az amerikai 15. légi hadsereg B-24-es bombázói közül 73 repülőgép 1944. december 6-án 736 db 245 kg-os nem késleltetett rombolóbombát dobott a városra. Ezen a napon a város vasúti pályaudvarait első alkalommal érte légitámadás. A 450-esek két százada az elsődlegesen kijelölt vasúti célpontokat rombolta, három századuk a célponttól távolabb szórta le bombaterhét, egy századuk támadása teljesen eredménytelen volt.
Az utánuk támadó 449-esek katasztrofális szőnyegbombázása a számukra elsődlegesen kijelölt célpontban (Déli pályaudvar) alig okozott kárt. A Szombathelyt támadó 98-as bombázó csoportból kivált 6 gép azonban jól koncentrált támadást hajtott végre a GySEV-pályaudvar ellen."
Részlet: Ifj. Sarkady Sándor: Légitámadások Sopron ellen című írásából.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 05. 11:52, kedd | Helyi
Magyar sportsikerek
A napokban ért véget a vizes világbajnokság, ahol kiemelkedően teljesítettek magyar sportolóink, de ugyanilyen sikeresen küzdöttek a vívó-vb-n, a madridi öttusa Eb-n és a sportlövő Eb-n is a magyarok. Gratulálunk!
2025. Augusztus 04. 15:21, hétfő | Helyi
Példátlan családi adókedvezmények
Nemsokára megérkeznek a magyar családokhoz az adókedvezmények, olyanok, mint a csed, a gyed és az örökbefogadási díj, mind megemelt összeggel.
2025. Augusztus 03. 18:30, vasárnap | Helyi
Újabb otthontámogatási forma a közszféra dolgozóinak
Az új Otthon Start Program után most újabb támogatási formát jelentett be Magyarország Kormánya az otthonteremtés megsegítésére a közszférában tevékenykedők számára.