Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2012. Május 27. 07:01, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Az IMF megállapodás kamatcsökkentést hozhat

Az IMF megállapodás kamatcsökkentést hozhat

Az elmúlt hetekben az ország kockázati megítélése is érdemben romlott, ami mögött elsősorban az európai válság eszkalálódása áll.

Az MNB áprilisi üléséről kiadott jegyzőkönyv szerint a döntéshozók között egyetértés volt a tekintetben, hogy az országnak lételeme az IMF hitel megállapodás, amely kedvezően befolyásolhatná a kockázati megítélést, és ezáltal növelné a monetáris politika mozgásterét.

A dokumentumból kiderült, hogy a többség nem látott lehetőséget a monetáris kondíciók lazítására, miközben úgy ítélte meg, hogy amennyiben a kockázati prémium emelkedése és az inflációs kockázatok növekedése folytatódik, akkor ez monetáris politikai reakciókat tehet szükségessé. Ez a megállapítás összhangban van a döntés utáni közlemény szigorúbb hangnemével. Az alapkamat pályára vonatkozó előrejelzésüket egyelőre nem módosították a CIB Bank elemzői a felfele mutató kockázatok erősödése ellenére sem, és továbbra is a negyedik negyedévre prognosztizálják az első kamatcsökkentést. 2012 végén a monetáris politika fókuszában már a 2014-es inflációs folyamatok állnak majd (az adóemelések hatása ekkora már kifut), így amennyiben sikerül tető alá hozni az IMF-megállapodást és ezzel párhuzamosan a külső környezet is viszonylag támogató marad, akkor látnak arra esélyt, hogy a Tanácsban többsége kerülnek a kamatcsökkentés mellett voksoló tagok.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága