Városlista
2026. július 30, csütörtök - Judit

Hírek

2011. Július 05. 14:41, kedd | Belföld
Forrás: ELTE Társadalomtudományi Kar

Az indiai nők a legoptimistábbak

Az indiai nők a legoptimistábbak

Világszerte 6500 nőtt kérdeztek meg 21 fejlett és fejlődő országban. Az eredmények szerint az indiai nők a legoptimistábbak: optimistábbnak bizonyultak sok fejlett országbeli nőtársuknál is.

 

Az indiai nők 78 százaléka például biztos abban, hogy lányaira nagyobb pénzügyi stabilitás és jobb anyagi lehetőségek várnak, mint amilyenek nekik adatott meg. Ebben India jelentősen eltér sok fejlődő országtól, amelyekben az elmúlt évek eseményei sokkal inkább a nők már kivívott jogainak újbóli megcsorbításáról szólnak.

- Az indai nők manapság sokkal többször dönthetnek egyszerű, mindennapi kérdésekben. Sőt, a piaci elemzők is egyre fontosabbnak ítélik őket, egyre inkább meg akarják érteni viselkedésüket - mondja Surekha Poddar, a Nielsen India regionális irodájának igazgatóhelyettese.

Az indiai nők gyermekük továbbtanulását egyébként is rendkívül fontosnak tartják. A megkérdezettek háromnegyede inkább a gyermekei továbbtanulására tesz félre, minthogy ruhát vagy szépségápolási terméket vásároljon. A mindennapos anyagi nehézségek ellenére 58 százalékuk úgy véli, hogy nekik több lehetőségük van a stresszes helyzetek csökkentésére, mint anyjuknak. A stressz azonban jelen van mindennapjaikban. Az indiai nők 87 százaléka gyakran van időzavarban, míg közel kétharmaduk folyamatos stressz helyzetben érzi magát. Ez az arány jóval magasabb, mint a fejlett országokban, ahol a nők csupán 38 százaléka nyilatkozott így.

- Egyszerre kell megfelelniük a hagyományos szerepelvárásoknak és az új kor kihívásinak. Ez rengeteg stresszel jár - elemezte a helyzetet Poddar, aki szerint az internet és az új technológiák csak lassan érik el az indiai nőket, és még sokáig megmarad a hagyományos média befolyásoló ereje.

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld

Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is

Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.

2026. Július 29. 12:00, szerda | Belföld

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában

Legyártották az ötvenezredik járművet a BMW debreceni gyárában.

2026. Július 29. 07:31, szerda | Belföld

Magyar Péter: Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel

Magyar Péter szerint Európa legerősebb korrupció-ellenes intézménye állhat fel a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatallal.

2026. Július 29. 06:00, szerda | Belföld

OGY - Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal felállításáról szóló javaslatot a parlament

Elfogadta a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló törvényjavaslatot kedden a parlament. A döntést 143 igen, 47 nem szavazattal hozták meg a képviselők.