Városlista
2026. július 7, kedd - Appolónia

Hírek

2020. Október 05. 09:01, hétfő | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az influenza időszakában különösen fontos a helyes táplálkozás

Az influenza időszakában különösen fontos a helyes táplálkozás

Az influenza időszakában különösen fontos a helyes táplálkozás és életmód - hívta fel a figyelmet a Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke vasárnap az M1 csatornán.

Szűcs Zsuzsanna hozzátette: a megfelelő táplálkozással erősített immunrendszer gyorsabban és könnyebben legyőzi a betegségeket.

Mint mondta, az egészséges találkozást rendszeres, napi háromszori étkezéssel és a szezonnak megfelelő zöldség- és gyümölcsfogyasztással lehet megalapozni.

Fontos még a rostokban gazdag élelmiszerek: gabonafélék, hüvelyesek és hagymafélék fogyasztása, amelyek a bélrendszerben élő mikrobáknak nyújtanak táplálékot, ezzel nagyban hozzájárulva az immunrendszer egészséges működéséhez - mondta a dietetikus.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 07. 17:00, kedd | Életmód

Velencei Filmfesztivál - George Clooney megkapja az Arany Oroszlán-életműdíjat

George Clooney kétszeres Oscar-díjas amerikai színész, producer és rendező Arany Oroszlán-életműdíjat kap a szeptember elején kezdődő 83. Velencei Nemzetközi Filmfesztiválon - adta hírül hétfőn a The Hollywood Reporter.

2026. Július 06. 17:00, hétfő | Életmód

NASA-igazgató: az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával a Holdra szállásban

Az Egyesült Államok hónapokban mérhető versenyt fut Kínával abban, hogy embert juttasson a Holdra - jelentette ki Jared Isaacman, az Egyesült Államok űrkutatási hivatalának (NASA) igazgatója vasárnap.

2026. Július 06. 16:00, hétfő | Életmód

A Toyota erősítette vezető helyét a magyarországi újautó-piacon

A Toyota megerősítette vezető helyét a magyarországi újautó-piacon 2026 első félévében, a japán márka 9929 jármű eladásával 12,9 százalékra növelte piaci részesedését

2026. Július 05. 15:00, vasárnap | Életmód

MTA: Magyarországon is látható lehet a sarki fény a hétvégén

Magyarország területére is lehúzódhat a hétvégén a sarki fény gyűrűje - közölte a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) a Facebook-oldalán pénteken.