Városlista
2026. február 17, kedd - Donát

Hírek

2018. November 19. 11:01, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az interneten az adathalász-támadások a leggyakoribbak

Az interneten az adathalász-támadások a leggyakoribbak

Továbbra is az interneten a leggyakoribbak az adathalász-támadások - mondta Zala Mihály, az EY (régebben Ernst & Young) kibervédelmi szolgáltatások üzletágának vezetője hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.

A vezető szerint nemcsak a magánszemélyek, de a cégeik is azt gondolják, láthatatlan veszélyekkel állnak szemben az interneten, s amíg nem jelentkezik a probléma, addig nem is próbálnak védekezni.

A leggyakoribb problémák közé tartozik, hogy a számítógépes rendszer védelme elavult, nem körültekintően választják meg a jelszavakat, s a munkavállalók nincsenek felkészítve a védekezés elemi szabályaira.

Hozzátette, komoly problémát jelent, hogy a kiberbűnözők a "tápláléklánc" alján található, vagyis a kis vállalatokat célozzák meg előszeretettel.

Címkék: adathalász, internet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 17. 13:00, kedd | Belföld

MVM: elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok - közölte az MVM hétfőn az MTI-vel.

2026. Február 17. 11:00, kedd | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP az egyetlen történelmi párt

2026. Február 17. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: aranykor köszöntött be az amerikai-magyar kapcsolatokban

Aranykor köszöntött be az Egyesült Államok és Magyarország közötti kapcsolatokban