Városlista
2026. július 16, csütörtök - Valter

Hírek

2014. Augusztus 01. 08:05, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Az ország nagyobb részén ma is várható felhőszakadás

Az ország nagyobb részén ma is várható felhőszakadás

A várható felhőszakadás miatt péntekre tizenkét megyére és a fővárosra adott ki figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala és Pest megyében, valamint a fővárosban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat.

Pénteken inkább a Dunántúlon és a középső országrészben várhatók heves esőzések. Kora délutántól késő estig ezeken a területeken - főként a Duna mentén és a Dunántúl keleti felén - több helyen lehet zivatar. A zivatarokat jellemzően felhőszakadás kíséri, de helyenként előfordulhat kisebb méretű jég és átmenetileg viharos szél is.

Az OMSZ előrejelzése szerint a hőmérséklet csúcsértéke pénteken 25-32 Celsius-fok között alakul, keleten lesz a melegebb. Késő este 20-25 fok valószínű.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 16. 11:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk

A Gazdasági és Energetikai Minisztérium által megörökölt szerződéseket teljes körűen átvilágítjuk - fogalmazott a gazdasági és energetikai miniszter szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Július 16. 09:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: botrányos módon esik szét az egykori állampárt

Magyar Péter kormányfő szerint \"botrányos módon\" esik szét az egykori állampárt, a Fidesz.

2026. Július 16. 07:20, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter lemondott a parlamenti mandátumáról

A BYD-tól kapott ajánlatot a korábbi miniszter, ezért lemondott mandátumáról és távozik a politika világából.

2026. Július 15. 11:00, szerda | Belföld

Felmentette a MÁV igazgatósági elnökét Vitézy Dávid

Keddi hatállyal felmentette Lepsényi István eddigi igazgatósági elnököt és Parragh László igazgatósági tagot Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.