Hírek
2020. Május 12. 08:37, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok / illusztráció: pixabay
Bajba jutott lány után ugrott egy rendőr a Dunába
Soron kívül elismerésben és jutalomban részesült a két rendőr.
A XIII. kerületi Rendőrkapitányság két rendőre hétfőn délelőtt autóval járőrözött a Margit-szigeten, amikor észrevettek egy lányt a vízben, aki a hajójába kapaszkodott és segítségért kiáltott. Gyöngyösi Veress Anett főtörzsőrmester és Mátrai György zászlós azonnal a bajbajutott lány segítségére sietett – közölte a rendőrség oldalán.
Mátrai György az egyenruháját levette és beúszott a Dunába a lányért, aki körülbelül 50 méterre a parttól a vízben sodródott. A járőr a 17 éves sportolót és a hajóját is kihúzta a partra.
A fiatal lány szkiff hajójával edzésen volt, amikor eddig még tisztázatlan körülmények között a vízbe borult. A teljesen átfagyott diáklányt a rendőrök beültették a szolgálati autóba, és a XIII. kerületi Rendőrkapitányságra vitték, ahol meleg teát adtak neki, majd értesítették a szüleit.
Terdik Tamás Budapest rendőrfőkapitánya soron kívül elismerésben és jutalomban részesítette a két rendőrt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 28. 11:00, csütörtök | Belföld
Velkey György László: komoly visszásságokra bukkantunk a diplomata-útlevelek kapcsán
Komoly visszásságokra bukkantak a Szijjártó Péter korábbi külügyminiszter által kiadott, nem alanyi jogon járó diplomata-útlevelek átvizsgálása során
2026. Május 28. 07:00, csütörtök | Belföld
Kormányszóvivők: az agrárkamara, a Klebelsberg Központ és a magántőkealapok felülvizsgálatáról is döntött a kormány
2026. Május 27. 14:00, szerda | Belföld
Magyar Péter felmentette a TEK főigazgatói tisztségéből Hajdu Jánost
Magyar Péter május 27-vel felmentette Hajdu János tábornokot a Terrorelhárítási Központ (TEK) főigazgatói pozíciójából - tudatta a kormányfő kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 27. 12:00, szerda | Belföld
Megjelent a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működésének felülvizsgálatáról szóló kormányhatározat
A kormány felülvizsgálja a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlönyben jelent meg kedden.
