Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2021. Június 06. 11:00, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Bedrogozva gázolt el egy nőt a zebrán a cserbenhagyó

Bedrogozva gázolt el egy nőt a zebrán a cserbenhagyó

Súlyos-életveszélyes sérüléseket szenvedett az elgázolt nő. A cserbenhagyásos gázolás ügyében most fejezte be a nyomozást a Debreceni Rendőrkapitányság.

Segítségnyújtás elmulasztása bűntett és járművezetés bódult állapotban bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást egy debreceni férfivel szemben a rendőrség.

A nyomozás adatai szerint a férfi kocsijával közlekedett Debrecenben a Csapó utcában 2020. február 13-án 6 óra 45 perc körül. A sofőr, a Berek utca felől a Csillag utca irányába haladt, amikor járművével – a kijelölt gyalogátkelőhelyen – elütött egy nőt, majd megállás nélkül elhajtott a helyszínről – közölte a rendőrség.

A gyalogos súlyos-életveszélyes sérüléseket szenvedett.

A rendőrök épp a helyszínelést végezték, amikor az egyik szemtanú jelezte nekik, hogy a nézelődők között felismerte a járművezetőt, és nem messze az autó is ott parkol. Mint kiderült, a sofőr valóban elhajtott a helyszínről, majd nem sokkal később visszament, és úgy tett, mintha csak egy kíváncsiskodó lenne. Az egyenruhások a szemle során megvizsgálták a férfi autóját, aminek a szélvédője még akkor is annyira le volt fagyva, hogy csak egy kis részen lehetett kilátni rajta – olvasható a rendőrség közleményében.

Az egyenruhások K. Istvánt előállították és vele szemben drog-gyorstesztet alkalmaztak, ami pozitív eredménnyel zárult. Az eljárás során kirendelt orvosszakértő megállapította, hogy a jármű vezetője bódult állapotban volt, amikor a baleset történt.

A Debreceni Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és a keletkezett iratokat most megküldte az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága