Hírek
2021. Május 21. 08:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Befejeződik a jövő évi költségvetés tárgyalása
Az Országgyűlés pénteken fejezi be a jövő évi költségvetés szerdán megkezdett, harmincórás időkerettel kiírt általános vitáját.
A parlament aktuális ülésének ötödik, befejező napja reggel 8 órakor kezdődik.
A kormánypárti és ellenzéki képviselők egyaránt összesen három-három órában mondhatják el véleményüket a mai vitában, amely várhatóan államtitkári zárszóval ér véget.
A pénzügyminiszter szerdai expozéjában azt mondta: a 2022-es költségvetés középpontjában a gazdaság-újraindítási akcióterv áll, amely a modern Magyarország történetének legnagyobb gazdasági programja, és amely lehetővé teszi, hogy mindenki, akit a járvány nehéz helyzetbe hozott, talpra tudjon állni. Varga Mihály hangsúlyozta: a családok és a vállalkozások támogatása, a munkahelyteremtő beruházások megvalósítása, valamint az egészségügy és a felsőoktatás fejlesztése hozzájárul ahhoz, hogy lendületet adjanak a gazdaságnak.
A parlament ülése a paksi atomerőmű bővítéséhez felvett hitel folyósításának módosításáról szóló javaslat általános vitájával ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 15. 11:17, szerda | Belföld
Az államfő Magyar Pétert fogja javasolni a miniszterelnöki tisztségre
2026. Április 15. 07:21, szerda | Belföld
Magyar Péter az uniós források feloldásáról egyeztetett telefonon az Európai Bizottság elnökével
Újabb fontos telefonbeszélgetést folytatott Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, aki erről a Facebook-oldalán számolt be kedden.
2026. Április 14. 12:00, kedd | Belföld
EBESZ: a választók valódi alternatívák közül választhattak, de hiányoztak az egyenlő versenyfeltételek
2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot
Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -
