Hírek
2016. Május 26. 23:19, csütörtök |
Helyi
Forrás: sopron.hu
Belvárosi cigistop Sopronban!

Csaknem negyven napirendi pont szerepel a soproni képviselő-testület május havi ülésén. Ezután nem lehet a Belvárosban a köztéren dohányozni.
Elsőként intézményvezetői posztok betöltését véleményezte az önkormányzat a Hermann Alice Óvoda, a Deák Téri Általános Iskola, illetve a Horváth József Alapfokú Művészetoktatási Intézmény vezetőinek kinevezését támogatja az önkormányzat. A Deák téri iskola igazgatója továbbra is Asbóth Imre, a zeneiskoláé pedig Stöckertné Lamperth Tünde, amennyiben a fenntartó is így dönt, Nádasné Erdei Andrea pedig, 2021-ig vezetheti a Hermann Alice Óvodát.
A közgyűlésen beszámoló hangzott el soproni katasztrófavédelmi kirendeltség 2015-ös évi tevékenységéről, amelyet elfogadott a testület.
Döntöttek arról, hogy a közösségi közlekedésben bevezetik a családi jegyet, és új óvoda is épülhet Sopronban. Módosították a költségvetést. Így több pénz jut Sopronkőhidán a szennyvízelvezetésre, ingatlan vásárlásra, bontásra, a városban a parkolók bővítésére, Sopronbánfalván az új orvosi rendelő terveztetésére, új játszótér építésére, valamint a Lővér uszoda fejlesztésére.
A rendes ülést rendkívüli követte. A képviselők döntöttek arról, hogy ki utazzon a kínai Wuhan városba, majd alapítványi támogatásról, és utcaneveket is adtak: Az Ágfalvi úti lakóparkban Artner Vilmos utca, Barabits Elemér, Dorosmai János utca elnevezéséről döntöttek; az Aranyhegyen pedig Vendel Miklós nevet kapta egy új utca.
A Sopron Holding Zrt. esetében meghosszabbították a 600 millió forintos folyószámla hitelkeretet.
A város pályázatot írt ki a Tűztoronyban lévő vendéglátóhely üzemeltetésére és az Előkapu 5. szám alatti üzlethelyiség bérbeadására is.
A West üzletházzal kapcsolatos vételi ajánlatról is tárgyalt a testület, ezzel megteremtődik annak feltétele, hogy a környéken parkolókat lehessen kialakítani és kulturált környezetet.
Változnak az építési előírások is, a jövőben családi-, illetve társasházak csak akkor építhetők a városban, amennyiben megfelelő számú parkolót is kialakítanak.
Megszavazák azt is, hogy a Sopron-Görbehalom, Hidegvízvölgyi út felújítását támogatja az önkormányzat.
Ez után nem lehet a belvárosban köztéren dohányozni. A Várkerület-Ógabona tér-Petőfi tér-Széchenyi tér és az ezen utcák által határolt területen belül sokan dohányoznak és a csikkekkel szennyezik az utat, járdát, parkokat. Fontos, az érintett területen az önkormányzat által kijelölt helyeken, a vendéglátóhelyek teraszain, valamint a rendezvények ideje alatt igénybevett közterületen rá lehet majd gyújtani.
A képviselők döntöttek arról, hogy változtatási tilalom lépjen érvénybe a Fertő tavi vízitelepen, valamint a Lőverekben több ingatlanra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 16. 12:04, hétfő | Helyi
Idén is elkápráztatott minket a Tündérfesztivál
Immár 18 éve rendezik meg a tündérek és manók fesztiválját, ahol kicsik és nagyok játszva tanulhatnak, szórakozhatnak és egy varázslatos élményt élhetnek át.
2025. Június 15. 10:00, vasárnap | Helyi
Boldog apák napját!
Elérkezett az apák napja, mely 2025-ben június 15-ét jelenti. Ez a nap lehetőség arra, hogy kifejezzük szeretetünket, tiszteletünket és hálánkat az apák, nagyapák iránt. Júniusban ünnepeljük az apákat is!
2025. Június 10. 12:59, kedd | Helyi
Mindenütt jó, de legjobb Sopron!
Véget ért a 2025-ös SopronFest. Remek hangulat, vidám arcok ás felejthetetlen élmények. Így kezdődött az idei fesztiválszezon.
2025. Június 04. 20:19, szerda | Helyi
Nemzeti Összetartozás Napja
Az 1920-as békediktátum aláírásának évfordulója alkalmából tartottak ünnepi megemlékezést a soproniak a Nemzeti Összetartozás Napjáról. Emlékezzünk közösen!