Városlista
2025. november 3, hétfő - Győző

Hírek

2017. Április 07. 13:40, péntek | Helyi

Bemutatták a jövőt Sopronban!

Bemutatták a jövőt Sopronban!

Március utolsó hétvégéjén a robotoké és drónoké volt a főszerep, ahol a választ kaphattunk olyan kérdésekre, minthogy lesz-e valaha android miniszterelnök vagy hogyan készíthetünk végtagimplantátumokat.

Végre egy esemény, ami nagyon is a közeli jövőről szól a jelen embereinek. Az idén második alkalommal megrendezett Drón és Robotika Show 2.0 amellett, hogy tájékoztat, szórakoztat, segít is. Hogy miben?

Például abban, hogy bemutatja az e-Nable szervezetet és segít őket népszerűsíteni. Az e-NABLE Magyarország egy globális önkéntes mozgalom hazai képviselete, ahol a tagok szabadidejükben 3D nyomtatott kezeket készítenek végtaghiányos gyerekeknek. Az olcsón előállítható, személyre szabott protézisek elsődleges célja, hogy a viselője otthonosan érezze magát a testében és a hiányosság helyett a lehetőséget lássa önmagában. Szenner Richárd a szervezet képviseletében felhívta a figyelmet arra, hogy milyen fontos, hogy a szükség és a segítség egymásra találjon és ebben örömmel vesznek mindenféle segítséget. Az esemény egyik előadása társadalomtudományi kérdéseket is felvetett, ebben a nagyon is száraznak tűnő, “kocka” világban. Már a rendezvény első napján választ kaphattunk arra a kérdésre, hogy lesz-e android miniszterelnökünk?

Egyáltalán: hogyan működne egy olyan politikai rendszer, amelyben emberek és intelligens robotok egyszerre élnének együtt? A válasz Dr.Tóth Csaba az ELTE-ÁJK adjunktus, Politikatudományi Intézet oktatója szerint, bár feltételezés alapú, de egyértelmű: Ha lesz még emberiség a fejlett robotok korában és lesznek miniszterelnökök, akkor lesz.

Takács Árpád előadásában az önvezető autózás jelenéről, és az AImotive technológiai megoldásairól beszélt, azaz arról, hogyan ismeri fel környezetét, hoz döntéseket, és hajtja azokat végre egy ilyen, mesterséges intelligencia alapú rendszer. Megtudhattuk, hogy mikortól tekinthetünk egy autóra önvezetőként.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 03. 15:48, hétfő | Helyi

Bőrápolási rutinok ősszel is

Bőrünk ápolása mindig is kiemelt szerepet jelentett egészségünk megőrzése érdekében, mely az egyre zordabb időjárási viszonyoknak köszönhetően még aktuálisabbá vált. A megfelelő ápolással sokat tehetsz annak védelméért.

2025. November 03. 07:15, hétfő | Helyi

Labdarúgó NB I - Legyőzte a Zalaegerszeget és élre állt a Debrecen

A Debreceni VSC hazai pályán 2-1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg felett a labdarúgó Fizz Liga 12. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

2025. Október 31. 10:13, péntek | Helyi

Újabb szakrendelésekkel bővült a Soproni Gyógyközpont ellátásainak köre

A járóbeteg ellátásainak körének bővüléséről nyújtott tájékoztatót a Soproni Gyógyközpont. Elindult a kézsebészeti szakrendelés a soproni kórházban.

2025. Október 29. 17:06, szerda | Helyi

Hogyan vészeljük át az óraátállítás utáni napokat

Ismét túlestünk egy újabb óraátállításon, így újra a téli időszámítás szerint számoljuk a perceket. Bár ennek több negatív hatása is lehet a szervezetre, szóval íme néhány tipp, hogy átvészeljük ezt az időszakot!