Hírek
2011. Július 14. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Beváltak a kormányablakok
Az országban huszonkilenc helyen huszonkilenc ügykörrel várja az állampolgárokat januártól a kormányablakok sora.
Szabó Erika, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium területi közigazgatásért és választásokért felelős államtitkára a Kossuth Rádió egyik műsorában kedvezőnek minősítette az eddigi tapasztalatokat, és a visszajelzések alapján úgy látják, hogy az ügyfelek is elégedettek.
A legfontosabb cél az állampolgárok elégedettsége, a minél egyszerűbb ügyintézés – mondta a 180 percben Szabó Erika államtitkár a kormányhivatalokkal és kormányablakokkal kapcsolatban. Most abban a kísérleti időszakban vagyunk, amikor megnézzük a munkánk eredményét – fogalmazott az államtitkár. Elmondta: a mostani környezet lesz az alapja annak a fejlesztésnek, amellyel 2013 végére kiépítik a kormányablakok teljes rendszerét és megvalósítják az egyablakos ügyintézést. Ez azt jelenti, hogy az állampolgároknak nem kell majd különféle hivatalokba járniuk, ha el szeretnék intézni hatósági ügyeiket.
Szabó Erika elismerte, hogy még nem minden ügytípusban járhatnak el a kormányablakok. Jelenleg például az anyasági támogatás, a gyermekgondozási segély, vállalkozás elindítása és megszüntetése, adatváltozás, ügyfélkapu megnyitása és egyszerűsített honosítás kapcsán felmerülő ügyintézés tartozik hozzájuk.
Nagy hangsúlyt fektetnek a kormányablakok munkatársainak képzésére, hiszen több ezer emberre lesz szükség a hivatalokban. Jelenleg háromszázan dolgoznak a huszonkilenc kormányablaknál. Budapesten négy helyen, a megyeszékhelyeken és a megyei jogú városokban működik új hivatali ügyintézési hely, de a tervek szerint minden járási központban nyitnak majd kormányablakot - adta hírül a közrádió.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Belföld
Kármán András: már elérhető a 2027-es költségvetés tervezésének tájékoztatója
A 2027-es költségvetés tervezéséhez kapcsolódó tájékoztató már elérhető.
