Városlista
2026. május 12, kedd - Pongrác

Hírek

2017. Október 17. 07:08, kedd | Belföld
Forrás: police.hu

Bírósági tárgyalóteremben akart drogot átadni

Bírósági tárgyalóteremben akart drogot átadni

A debreceni rendőrök vádemelési javaslattal fejezték be a nyomozást a pálfai férfival szemben.

A Debreceni Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya új pszichoaktív anyaggal visszaélés vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytatott nyomozást F. Ádámmal szemben. A gyanúsított április 12-én a Debreceni Járásbíróság egyik tárgyalótermében újságpapírba csomagolt zöld növényi származékot akart átadni a mellette ülő barátjának, akit a büntetés-végrehajtási állomány tagjai őriztek. A cselekményt az őrök észrevették és felszólították a férfit, hogy a kezében lévő anyagot mutassa meg és tegye le a tárgyalóasztalra. A helyszínre érkező rendőrök a férfit elfogták és a Debreceni Rendőrkapitányságra előállították, a kábítószergyanús anyagot pedig lefoglalták. F. Ádám a bűncselekmény elkövetését elismerte. A férfi vallomásában elmondta, hogy barátja kérte meg arra, hogy vigyen neki kábítószert, amit a bíróságon akart átadni részére.

A rendőrség a férfival szemben – szakértő bevonásával – folytatott nyomozást a napokban befejezte és az ügyben keletkezett iratokat vádemelési javaslattal továbbította a járási ügyészség részére.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld

Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek

Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.

2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld

Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt

Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.

2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld

Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter

Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.