Hírek
2020. Május 28. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Bírságot kapott a TV2
Több mint hárommillió forint bírságot szabott ki a médiatanács a TV2 szolgáltatójára, mert az a Tények Plusz műsort és ismétlését nem megfelelő időpontban és korhatár-besorolással sugározta februárban
- közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint a műsorban "drámai módon", valós, térfigyelő kamerás felvételek felhasználásával mutatták be egy nő halálos balesetét és a hátrahagyottak - a férj és a három gyermek - helyzetét, gyászát, kiszolgáltatottságát. A műsort este háromnegyed hétkor, az ismétlést délelőtt negyed tizenkettőkor adták le 12-es karikával, pedig csak 21 órától kerülhetett volna adásba 16-os karikával, mert megértése, feldolgozása érettebb közönséget kíván - tették hozzá.
A médiatanács a bírság megállapításakor tekintettel volt arra, hogy a Tények Plusz a személyes tragédiát "szenzációként, az emberi kegyelet érzését mellőzve" közvetítette, a család tragédiájának bemutatásánál pedig nem megengedhető, ahogyan a kiszolgáltatott helyzetben lévőket bemutatták - írták.
A grémium továbbá figyelmeztette a Rádió 1 szolgáltatóját, mert a Balázsék című műsor egy márciusi adásában az azt támogató "immunerősítő méhpempőre" utalással burkolt reklámot tett közzé. A szolgáltató azonban nem sértette meg azokat a szabályokat, amelyek szerint a termékmegjelenítést tartalmazó műsorszámok nem hívhatnak fel közvetlenül áru megvásárlására vagy szolgáltatás igénybevételére - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 07:53, szerda | Belföld
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől
A Mercedes Magyarországra hozza az A-osztály gyártását is az idei évtől - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon.
2026. Január 07. 07:50, szerda | Belföld
Havazás - Meteorológia: keleten várható jelentős havazás
Szerdán keleten várható jelentős havazás, csütörtök reggelig további 10-20 centiméter friss hó várható, ezért a HungaroMet Zrt. szerdára több keleti vármegyére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki.
2026. Január 06. 07:20, kedd | Belföld
NAV: januártól számos kedvező adóügyi változás lépett életbe
Januártól nemcsak a harminc év alattiak teljes szja-mentessége lépett életbe, hanem a negyven év alatti kétgyermekes anyák is beléptek az szja-mentes körbe, és emelkedett a családi adókedvezmény összege.
