Hírek
2024. December 29. 08:41, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Bóka János: a magyar EU-elnökség nagy sikere a schengeni térség bővítése

A soros magyar EU-elnökség nagy sikerének nevezte az európai uniós ügyekért felelős miniszter azt, hogy 2025. január 1-jétől Románia és Bulgária a schengeni térség teljes jogú tagja lesz.
Bóka János a közösségi oldalára szombaton feltöltött videóban emlékeztetett, a folyamat még 2011-ben, az előző magyar uniós elnökség alatt kezdődött, és mostanra zárult le, amikor ismét Magyarország töltötte be az EU Tanácsának soros elnökségét.
Hangsúlyozta: a magyar-román határon évente mintegy 20 millió személy kel át, "a döntés jelentősen megkönnyíti és meggyorsítja a határátlépésüket". Emellett megkönnyíti a kapcsolattartást Magyarország és az erdélyi magyar közösség között is - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld
Startra készek a turisztikai hitelek
5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.
2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld
Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt
A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.
2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld
Orbán Viktort dicsérte Donald Trump
Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.
2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke
Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.