Hírek
2019. Szeptember 20. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Börtönbüntetésre ítéltek egy játszótéren kábítószert áruló fiatalt
Nem jogerősen börtönbüntetésre ítélt a Budapest Környéki Törvényszék csütörtökön egy fiatalt, aki játszótéren árult kannabiszt 2016 júliusától Veresegyházán - közölte a törvényszék sajtóosztálya az MTI-vel.
A közlemény szerint az elsőrendű vádlott 2013-tól kábítószert - főként kannabiszt, ritkábban speedet és extasyt - fogyasztott, majd 2016 júliusától kannabiszt kezdett árulni.
A rendeléseket "virágnyelven", egy közösségi oldalon létrehozott külön profilon keresztül egyeztette, az árut az iskola melletti buszmegállóban és a játszótéren grammonként 2500 forintért értékesítette.
Hozzátették, hogy az elsőrendű vádlott 2016 szeptemberében szász-száz gramm kannabiszt vásárolt Budapesten az ügy másod- és harmadrendű vádlottjától, annak kisebb részét elfogyasztotta, a többit pedig eladta. A kábítószert tartalmazó aktatáskát az elsőrendű vádlott édesapja találta meg - írták.
A bíróság az elsőrendű vádlottat kábítószer-kereskedelem miatt két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre, a másod- és harmadrendű vádlottat pedig társtettesként elkövetett kábítószer-kereskedelem miatt két év börtönbüntetésre ítélte.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 13. 15:00, szerda | Belföld
A független benzinkutasok üzemanyagellátási nehézségektől tartanak, a Mol stabil üzemanyagellátást ígér
2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés
Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld
Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság
Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.
