Hírek
2018. Szeptember 04. 13:55, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Csak október végéig lehet fizetni a régi ezresekkel
Október 31-ig lehet a 2017 előtt kibocsátott ezer forintosokkal fizetni, a bankjegyeket ezt követően a bank- és postafiókok három évig,
a Magyar Nemzeti Bank (MNB) lakossági pénztára 2038. október 31-ig díjmentesen váltja át azonos címletű törvényes fizetőeszközre.
A jegybank keddi közleménye szerint november 1-től csak a márciusban megjelent, új ezer forintosokkal lehet fizetni. A bankjegyek több mint háromnegyedét augusztus végéig már lecserélték.
A változásokról az MNB-honlap bankjegy és érme oldala részletesen tájékoztatja az érdeklődőket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 21. 15:00, csütörtök | Belföld
Vitézy Dávid: újjáépül a lengyel-magyar barátság a közlekedésben is
Újjáépítik a lengyel-magyar barátságot a közlekedésben is - írta közösségi oldalán a közlekedési és beruházási miniszter szerdán, miután tárgyalt Dariusz Klimczak lengyel infrastruktúráért felelős miniszterrel.
2026. Május 21. 14:00, csütörtök | Belföld
Megerősített kapacitásokkal készül a MÁV-csoport a hosszú hétvégére
Megerősített kapacitásokkal, több ülőhellyel, erősítésre kész tartalékjárművekkel és nagyobb munkavállalói létszámmal készül a MÁV-csoport a pünkösdi hosszú hétvégére.
2026. Május 21. 13:00, csütörtök | Belföld
Tarr Zoltán: mérföldkő a felvidéki magyarság jogvédelmében a szlovák Alkotmánybíróság egyik ítélete
2026. Május 21. 11:00, csütörtök | Belföld
Több parlamenti vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezte a Tisza-frakció
A rendszerváltozás újabb mérföldkövének nevezte az országgyűlési Tisza-frakció vezetője szerdán azt, hogy a képviselőcsoport benyújtotta első javaslatcsomagját, benne vizsgálóbizottság felállításáról szóló indítványokkal.
