Hírek
2011. Október 04. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: OrintPress
Csökken a benzin ára, de a maximum továbbra is 400 forint felett marad

Öt forinttal csökken a benzin ára a hazai töltőállomásokon szerdától, míg a gázolajé változatlan marad - értesült piaci forrásokból a holtankoljak.hu.
A mostani csökkentéssel a benzin átlagos ára 390 forintra csökken, míg a gázolajé 386 forint marad. A bioetanol 306 forintos átlagos áron tankolható ma, autógázt 220 forintos átlagáron tankolhatunk. A töltőállomások árai között akár 40 forintos árkülönbséget tapasztalhatnak az autósok a benzinár esetében, míg a legolcsóbb és legdrágább gázolajár között országosan 40 forintnál is nagyobb különbség lehet. Az áfa tervezett emelése januártól legalább 6-6 forintos további emelést okoz majd mindegyik üzemanyag árában, azonban már novembertől legalább 16 forintos áremelésre számíthatunk a gázolaj jövedéki adójának emelése miatt a dízelüzemanyag árában. A múlt héten nem nőtt a benzin, ám 4 forinttal emelkedett a gázolaj ára.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.
2025. Szeptember 12. 07:22, péntek | Belföld
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén, de vasárnap ismét csapadék érkezik
Szárazabbra fordul az időjárás a hétvégén: pénteken és szombaton jellemzően napos, gomolyfelhős idő várható, a csúcshőmérsékletek kevéssel 30 Celsius-fok alatt alakulnak.
2025. Szeptember 12. 07:20, péntek | Belföld
Orbán Viktor miniszterelnök Abu-Dzabiban tárgyal
Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatásra érkezett Abu-Dzabiba, ahol a pénteki napon tárgyalást folytat Mohamed bin Zayed Al Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
2025. Szeptember 11. 07:19, csütörtök | Belföld
MÁV: péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Beregszász és Ungvár
Péntektől közvetlen vonatjáratokkal érhető el Magyarországról Beregszász és Ungvár, miután az ukrajnai vasúthálózat fejlesztése lehetővé teszi Kárpátalja határmenti térségének könnyebb elérését