Városlista
2026. február 11, szerda - Bertold

Hírek

2012. Május 08. 07:11, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Curryvel a rák ellen?

Curryvel a rák ellen?

Kémiailag vizsgálják a tudósok, hogy a curry képes-e felvenni a küzdelmet a bél rákos daganatai ellen.

A kurkumint, amely a természetben a kurkumin fűszerben fordul elő, már számos jótékony egészségügyi hatással hozták összefüggésbe - írja a BBC.

Laboratóriumban végzett tanulmányok kimutatták, hogy képes legyőzni a rákos sejteket, valamint jótékony hatást fejtett ki a stroke-ban és demenciában szenvedő betegeknél is. Most a kurkumin jótékony hatását vastagbélrákos betegek esetében vizsgálták.

Az Egyesült Királyságban évente mintegy 40 ezer pácienst diagnosztizálnak a betegséggel. A vizsgálatban 40 beteg fog részt venni, akiknek a hagyományos kemoterápiás kezelés előtt kurkumin tablettát fognak adni, összehasonlítva a két módszer hatékonyságát.

Prof William Steward kutatásvezető elmondta, hogy a vastagbélrákot, különösen az áttéteseket, nagyon nehéz kezelni, mert a kemoterápia mellékhatásai is befolyásolják, hogy mennyi ideig tarthat a kezelés.

A szakember elmondta, ha a kurkumin képes lenne felvenni a küzdelmet a rákos sejtekkel, lehetővé válna, hogy a betegek e mellett kevesebb kemoterápiás kezelést kapjanak. Így csökkentve annak mellékhatását hosszabb ideig kezelhetik a betegeket.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.