Városlista
2025. augusztus 24, vasárnap - Bertalan

Hírek

2012. Október 10. 18:13, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Designed in Hungary

Designed in Hungary

Kiállítás magyar alkotók munkáiból Sopronban - tudósított az MTI

Magyar tervezőművészek munkáiból válogatott kiállításnak, valamint osztrák és magyar dizájnszakemberek tapasztalatcseréjének is helyet ad a Designed in Hungary című rendezvénysorozat, amely október 17-én kezdődik Sopronban, a Nyugat-Magyarországi Egyetem Alkalmazott Művészeti Intézetében.

A program középpontjában a több mint 60 magyar dizájner egyedi tervezésű használati tárgyait felvonultató kiállítás áll. A tárlatot Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter nyitja meg október 19-én este 7 órakor - mondta Sommer Klaus ötletgazda az MTI-nek szerdán.
Tájékoztatása szerint a kiállítók között olyan tervezők alkotásai, olyan cégek termékei szerepelnek, mint Vidó Nóri, a POS1T1ON, Juhász Ádám vagy a soproni székhelyű Sixay, a Csonka Glas, Szilasi Gábor, Vágó Réka és a Lokal Wear. A kiállított munkák a szilikátkerámiától és a porcelán alkotásoktól az ékszereken, a bútorokon és a formatervezett használati tárgyakon keresztül a ruházati kiegészítőkig terjednek. A rendezvény mottója: a dizájn elérhető mindenki számára.
Az október végéig látogatható kiállítást kísérőprogramok egészítik ki. A Kisalföldi Vállalkozásfejlesztési Alapítvány a "REGIONET aktív" határon átnyúló gazdaságfejlesztési projekt keretében nemzetközi szakmai találkozót rendez október 19-én. Az eseményen a kreatív vállalkozásokat támogató osztrák és magyar szervezetek mutatkoznak be. A találkozó délutánján a dizájn világában jegyzett cégek képviselői ismertetik sikertörténeteiket az ötlettől a piacra jutásig.
Október 19. és 21. között dizájnvásár is lesz, amelyen a hazai formakultúra kedvelői válogathatnak a kiállító tervezők munkáiból. A rendezvény - amelyet az Európai Unió is támogat - azt szeretné elősegíteni, hogy a dizájnerek új, kreatív ötletei akár határon átnyúló vállalkozói együttműködés révén valósulhassanak meg, az így létrejött alkotások sikeresek legyenek a piacon - közölte Sommer Klaus.

Címkék: kiállítás, Sopron

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 22. 16:25, péntek | Helyi

Soproni Egyetem: TermészeteSEN Veled!

Szeptemberben érkezik IV. Soproni Egyetem Nap a Lővér Kempingbe, hogy egy igazán fergeteges bulival indítsa az egyetemi tanévet.

2025. Augusztus 20. 21:40, szerda | Helyi

Kisgyermekek és az okoseszköz használat

Egyre inkább az életünk részévé válnak okoseszközeink és ez mind igaz a felnőttekre, de leginkább a fiatalokra. Sőt, még a legkisebbek életét is átszővi a technika, pedig számos káros hatással jár.

2025. Augusztus 19. 10:16, kedd | Helyi

Sörömök a Soproni Sörnapokon

Sör, zene, ínyenc falatok, történelem és fergeteges hangulat jellemezte a soproni Sörnapokat, melyre az elmúlt hétvégén került sor a belváros szívében.

2025. Augusztus 08. 17:19, péntek | Helyi

Segíts te is véradással!

Életeket menthetsz egy-egy véradással. Ráadásul tudtad, hogy létezik olyan, hogy irányított véradás vagy hogy hogyan működik?