Hírek
2011. Augusztus 14. 14:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Devizahitelesek: októbertől várható enyhülés
Az árfolyamrögzítést választó devizahitelesek terhei legkorábban októbertől enyhülhetnek - mondta Kovács Levente, a Magyar Bankszövetség főtitkára az InfoRádióban.
Hozzátette, hogy a bankok felkészültek a várható ügyfélrohamra és arra is, hogy lesznek olyanok, akik nagyon sürgősen szeretnének csatlakozni az árfolyamrögzítés konstrukciójához.
Felkészültünk az ügyfélrohamra - mondta Kovács Levente, de a törvény kimondja, hogy a fix árfolyam előnyeit csak a szerződéskötést követő második havi törlesztőrészlettől élvezheti, tehát szeptembertől még biztosan nem lehet a rögzített árfolyamon fizetni a hitelt - tette hozzá.
Konkrét példaként elmondta ha valakinek a hitele minden hónap 10-én fordul, és már most kéri a bankjától az árfolyamrögzítést, akkor az első forduló szeptember 10., a második pedig október 10. Tehát ez utóbbi dátumtól kezdve fizetheti rögzített árfolyam alapján a törlesztőrészletet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.
