Hírek
2020. Március 06. 05:29, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Diagnosztizálták a negyedik fertőzöttet Magyarországon
Diagnosztizálták a negyedik koronavírusos fertőzöttet Magyarországon - jelentették be a koronavirus.gov.hu oldalon csütörtökön késő este. A harmadik fertőzött pedig egy debreceni férfi.
A beteg a már ugyancsak koronavírussal diagnosztizált egyik iráni diák iráni barátnője.
Mindketten már a Szent László Kórházban vannak.
A közlés szerint a barátnőnek a Nemzeti Népegészségügyi Központ laboratóriumában hitelesített laborvizsgálata pozitív lett. Emiatt "haladéktalanul megkezdődött a járványügyi vizsgálat és a kontaktkutatás" is - áll a honlapon.
Az új fertőzött pontos állapotáról és az esethez kapcsolódó egyéb járványügyi intézkedésekről később adnak tájékoztatást.
Az oldal esti adatai szerint 40-en vannak karanténban a Dél-pesti Centrumkórház infektológiai osztályán.
A harmadik fertőzött magyar
A harmadik fertőzött egy Milánóban dolgozó debreceni férfi, akinek koronavírustesztje szintén pozitív lett. A férfi rendszeresen ingázik az olasz nagyváros és Debrecen között. Február 29-én, szombaton hajnalban szállt le repülővel a hajdúsági megyeszékhelyen, a reptéri testhőmérséklet-ellenőrzéskor még nem volt láza.
Később belázasodott, és a mentő a Kenézy Gyula Kórházba szállította, ahol elkülönítették, és mintát vettek tőle. Azóta bebizonyosodott, hogy megfertőződött az új koronavírussal.
Pénteken bővebb tájékoztatást adnak az állapotáról - tették hozzá.
Eddig összesen 230 mintát vizsgáltak meg a szakemberek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Több helyen gyulladtak ki erdők, bozótosok, tarlók az országban
2026. Július 30. 06:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Az egyre fokozódó hőségben takarékos vízhasználatot kérnek a szolgáltatók
2026. Július 30. 04:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Szakértő: az alacsony vízállás miatt először állt le teljes blokk a Paksi Atomerőműben
2026. Július 29. 14:00, szerda | Belföld
Kapitány István: biztonságban van Magyarország energiaellátása a paksi erőmű teljesítménycsökkentése ellenére is
Biztonságban van Magyarország energiaellátása - írta a gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán kedden, azt követően, hogy a Duna alacsony vízállása miatt csökkentették a paksi atomerőmű teljesítményét.
