Városlista
2026. augusztus 5, szerda - Krisztina

Hírek

2020. Január 03. 09:24, péntek | Belföld
Forrás: mti

Egy 13 éves lány hátba szúrta iskolatársát az esztergomi gyerekotthonban

Egy 13 éves lány hátba szúrta iskolatársát az esztergomi gyerekotthonban

Egy tizenhárom éves lány hátba szúrta két évvel idősebb iskolatársát egy esztergomi gyermekotthonban; a gyermeket letartóztatták – tájékoztatta a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség pénteken az MTI-t.

Közleményük szerint a tizenhárom éves lány az egyik esztergomi gyermekotthonban december 29-én késsel hátba szúrta iskolatársát, aki életveszélyesen megsérült.

Az igazságügyi gyermekpszichiáter-szakértő szerint a gyanúsított a bűncselekmény elkövetésekor rendelkezett a tette következményeinek felismeréséhez szükséges belátással, így büntethető életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt.

Azt is írták, hogy a lány a bűncselekményt felfegyverkezve elkövetett rablás miatt folyamatban lévő büntetőeljárás hatálya alatt követte el.

A Tatabányai Járásbíróság egy hónapra elrendelte a gyanúsított letartóztatását, amelyet javítóintézetben kell végrehajtani – áll az ügyészségi közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld

Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta

Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta

2026. Augusztus 05. 06:00, szerda | Belföld

Hőség - Meghosszabbították a harmadfokú hőségriasztást