Hírek
2011. Augusztus 31. 14:17, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Egy lépés a vidék rangjának helyreállításához

Szeptember elsejétől igényelhető az agrár Széchenyi-kártya - jelentette be a vidékfejlesztési miniszter.
Őstermelők, családi gazdaságok és az erdő-, hal-, és vadgazdálkodással foglalkozók igényelhetnek 500 ezer és 25 millió forint közötti összeget, egy-, kettő-, illetve hároméves futamidőre.
Az állam 2 százalékos kamatkedvezménnyel, valamint 50 százalékos állami garanciával járul hozzá az új hitelkonstrukcióhoz.
Fazekas Sándor, vidékfejlesztési miniszter úgy fogalmazott: a nemzeti együttműködés kormánya és a Vidékfejlesztési Minisztérium – amely kiemelt céljának tekinti a vidék fejlesztését, a vidék régi rangjának a helyreállítását – eredményt ért el. „Elkötelezettek vagyunk és ezt az elkötelezettséget tettekkel is bizonyítjuk” – fűzte hozzá. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.