Városlista
2026. január 15, csütörtök - Lóránt

Hírek

2011. Július 21. 14:21, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

Egymillióan tartoznak az államnak

Egymillióan tartoznak az államnak

A Magyar Nemzet azt írja, hogy a lakosság egytizedétől követel pénzt az adóhivatal: több mint egymillió embernek van ugyanis kisebb-nagyobb köztartozása.

Vannak, akik pár ezer forinttal maradtak adósai a közkasszának, de olyanok is akadnak, akik milliós összeget nem fizettek be. Míg a hatóság a magánszemélyektől összesen 170 milliárdot vár, addig a honi cégvilágon 2100 milliárdot hajtana be.

A lakosság tartozásának legnagyobb részét az át nem utalt személyijövedelemadó-tételek adják, emellett a polgárok jelentős adósságot halmoztak fel az egészségügyi ellátásra jogosító, úgynevezett egészségügyi szolgáltatási járulék és az illeték lerovásának elmulasztásával is. A hatóság valamivel több mint egymillió magánszemélytől követel pénzt. Az adatok szerint egy érintettől átlagosan 165 ezer forint befizetését várja a NAV. Míg három évvel ezelőtt hétszázezer embernél tartottak nyilván adósságot, addig tavaly már kilencszázezer, az idén több mint egymillió polgár maradt el a közterhekkel.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tartozás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 15. 07:28, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter minden eddiginél durvább választási beavatkozástól tart Brüsszel részéről

A frissen kiszivárgott iratok is tanúsítják, hogy Brüsszelből minden egyes magyarországi választásba beavatkoznak, most pedig minden eddiginél durvább beavatkozás várható

2026. Január 15. 07:27, csütörtök | Belföld

Petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök

A \"brüsszeli háborús terv\" finanszírozása elleni petíció elindítását jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök szerdán, a Facebook-oldalára feltöltött videójában.

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.