Hírek
2018. Február 06. 05:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Egymilliónál több elektronikus beadványt fogadtak polgári perekben a bíróságok
Több mint egymillió elektronikus beadványt fogadtak már be a bíróságok polgári perekben, az így kiküldött dokumentumok száma pedig a kétmilliót is meghaladja
- tudatta az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közleményben hétfőn az MTI-vel. Idén január 1-étől a büntetőügyekben is elindult az elektronikus ügyintézés, ennek során januárban több mint 13 ezer beadványt fogadtak be a bíróságok büntető- és szabálysértési ügyekben.
A bírósági e-ügyintézés "+káoszát+ vizionáló téves híradások sajnos azon szervezett sajtótámadások" közé tartoznak, amelyek egyetlen célja, hogy aláássák a bíróságok működésébe vetett bizalmat - áll az OBH hétfői közleményében.
A napokban egy interjúban Handó Tünde, az OBH elnöke is arról beszélt: valós veszélyt jelentenek azok a szervezettnek tűnő sajtótámadások, amelyek a bírósági szervezetből származó álhírekkel próbálnak botrányt kavarni. Ez a teljes bírósági szervezet, 11 ezer ember munkájának eredményét veszélyezteti - jelentette ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 13. 13:00, szombat | Belföld
Meteorológia: a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula
Míg a jelenlegi hőmérséklet inkább a májust idézi, a jövő héten megérkezik az első tartósabb kánikula - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.
2026. Június 13. 09:00, szombat | Belföld
Nemsokára érvényüket vesztik a régi személyi igazolványok
Ezt érdemes észben tartani. 2000 előtt kiállított személyigazolványok 2026. augusztus 3-án lejárnak. A csere ingyenes, de időben érdemes intézni.
2026. Június 13. 08:27, szombat | Belföld
Magyar Péter: megállapodás született Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarságról
Hivatalossá vált a történelmi megállapodás Magyarország és Ukrajna között a kárpátaljai magyarság oktatási, kulturális, nyelvhasználati és politikai jogairól - közölte Magyar Péter miniszterelnök pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 12. 15:00, péntek | Belföld
Ötvenhatan tettek esküt Magyarország hivatalos mentőcsapatánál, a HUNOR-nál
A katasztrófavédelem központi mentőszervezeténél 56-an tettek esküt, miután részt vettek egy háromnapos szimulációs gyakorlaton Hajdúszoboszlón, a Katasztrófavédelmi Kiképző- és Raktárbázison -
