Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2020. Február 22. 11:08, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elfogtak egy hackert, aki feltörte egy áruház weboldalát

Elfogtak egy hackert, aki feltörte egy áruház weboldalát

A rendőrök elfogtak egy hackert, aki egy műszaki cikkeket forgalmazó áruház weboldalát törte fel és a megrendelt árukért nem fizetett - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon.

A rendőrség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt indított nyomozást D. Zsolt ellen.

A hacker internetes támadása miatt az áruház weboldala úgy érzékelte, hogy a férfi az általa 22 alkalommal megrendelt nagy értékű elektronikai eszközök árát kifizette, ami valójában nem történt meg.

A 25 éves férfi az így megszerzett okostelefonok, okosórák, játékkonzolok, laptopok és az azokhoz tartozó alkatrészek egy részét megtartotta magának - illetve ismerőseinek adta -, a maradékot pedig eladásra szánta.

A rendőrök február 19-én egyszerre tartottak kutatást a férfihoz köthető több lakcímen, és lefoglalták a bűncselekményekből származó - összesen 8 millió forint értékű - elektronikai eszközöket.

A rendőrök D. Zsoltot őrizetbe vették, majd a bíróság pénteken elrendelte letartóztatását.

Címkék: elfogás, hacker

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 01. 11:00, szerda | Belföld

KSH: januárban a bruttó átlagkereset 840 600 forint volt

2026 januárjában a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 840 600, a nettó átlagkereset 585 700 forint volt.

2026. Április 01. 07:20, szerda | Belföld

Takács Péter: évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára

Évente húszmilliárd forinttal többet fordít a kormány CT-, MR- és ultrahang-diagnosztikára, mint eddig - hangsúlyozta a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden Baján.

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító