2016. Március 01. 07:59, kedd | Sport
Forrás: MTI/fotó:swiftcupeurope.com/

Elindult a magyar szervezésű nemzetközi autósportos tehetségkutató

A selejtezőkkel elindult a magyar GFS Racing által szervezett nemzetközi autóversenyző tehetségkutató,

amelynek győztese versenyzőülést kap egy teljes szezonra a nemzetközi mezőnyt felvonultató FIA Swift Cup Europe márkakupa-sorozatban.

A szervezők hétfői tájékoztatása szerint az érdeklődők országszerte hét helyszínen - hat gokartpálya és egy szimulátorközpont -, valamint online versenyeznek azért, hogy bejussanak a március 20-án és 21-én, Pozsonyban és a Slovakiaringen sorra kerülő döntőbe.

A selejtező március 13-ig tart, s addig az időpontig még bárki nevezhet, aki április 1-ig betölti a 14. életévét és még nem múlt el 25 éves.

A fináléba jutott 25 versenyző névsorát március 14-én hozzák nyilvánosságra a szervezők.

A győztes versenyzőülést kap a FIA Swift Cup Europe elnevezésű sorozatban, amelyben az idén hat hétvégén 17 futamot rendeznek Magyarországon, valamint Ausztriában és Szlovákiában, többek között a túraautó-világbajnokság (WTCC) és a kamion Európa-bajnokság betétversenyeként.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 25. 08:13, csütörtök | Sport

A végén fordított a Fradi, döntőbe jutott a Magyar Kupában

A már bajnok Ferencváros jutott másodikként a labdarúgó MOL Magyar Kupa fináléjába, mivel szerdán hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a másodosztályban éllovas Nyíregyházát, Balmazújvárosban.

2024. Április 25. 08:02, csütörtök | Sport

Második helyen zárt Benyó Máté Nyirádon

A szezonnyitó máriapócsi győzelem után Nyirádon a második helyet szerezte meg a Korda Racing csapatában versenyző Benyó Máté, Kovács Sámuel a dobogó legfelső fokára állhatott.

2024. Április 24. 14:30, szerda | Sport

Veszélyben a feljutás, a Győr azonnali hatállyal menesztette Kuznyecov Szergejt

A labdarúgó Merkantil Bank Ligában harmadik helyen álló ETO FC Győr azonnali hatállyal szerződést bontott Kuznyecov Szergej vezetőedzővel.

2024. Április 24. 07:51, szerda | Sport

MOL Magyar Kupa - A Paks jutott elsőként a döntőbe

A bajnokságban harmadik helyezett Paksi FC jutott elsőként a labdarúgó MOL Magyar Kupa fináléjába, miután kedden hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Kisvárdát.