Városlista
2026. március 9, hétfő - Franciska

Hírek

2019. Április 12. 07:19, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték a nőt, aki baltával agyonverte nagymamáját

Elítélték a nőt, aki baltával agyonverte nagymamáját

Különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés és kifosztás miatt húsz év fegyházbüntetésre ítélték azt a nőt csütörtökön, aki baltával agyonverte nagymamáját 2017-ben Sarkadkeresztúron.

A Gyulai Törvényszék MTI-hez eljuttatott közleményében azt írta: az ítélet nem jogerős.

A vádlott 2017. november 9-én este érkezett nagymamájához. Vita alakult ki közöttük, többek között azért, mert a sértett nem adott kölcsön a vádlottnak - írták.

A veszekedés reggel is folytatódott. A vádlott magához vett egy baltát, bement a konyhába, majd amikor nagymamája hátat fordított neki, a fejére sújtott. A sértett a vádlott ütései miatt összeesett. A vádlott a szomszéd szobába ment, hogy ne hallja a sértett hörgését, de 15 perc után még mindig hallotta. Ez "zavarta", és úgy döntött, hogy "véget vet a sértett szenvedéseinek", ezért a baltával még legalább ötször fejen ütötte nagymamáját, aki meghalt - közölték.

Ezután a vádlott a sértettről levette arany ékszereit, a holttestet betakarta egy kabáttal, a kukába rejtette, amelyet kivitt a melléképületbe. A házban eltüntette a nyomokat, majd több mint 300 ezer forint értékű ékszert, elektronikai eszközt és élelmiszert vett magához, hogy azokat később eladja.

Időközben a sértett másik unokája, mivel telefonon nem tudta elérni nagymamáját, megkérte a szomszédot, nézzen át. A távozni készülő vádlott nem tudott észszerű magyarázatot adni a sértett hollétéről, ezért a hozzátartozók értesítették a rendőrséget.

A tárgyaláson a vádlott megbánta tettét - olvasható a közleményben.

Az ítélet nem jogerős. A vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, az ügyész három nap gondolkodási időt kért.

A Békés Megyei Főügyészség 2017. november 13-án számolt be arról, hogy előzetes letartóztatásba helyeztek egy 35 éves nőt, akit azzal gyanúsítanak, hogy baltával meggyilkolta nagymamáját Sarkadkeresztúron 9-én.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 08. 13:00, vasárnap | Belföld

NVI: a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be

Lejárt az egyéni választókerületi jelöltállítás, továbbá az országos listaállítás határideje is, a 106 egyéni választókerületben 872 jelöltet jelentettek be - közölte a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az MTI-vel szombat este.

2026. Március 08. 11:00, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 10. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Március 08. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon

Nem hagyhatjuk, hogy a gyűlölet és a félelemkeltés eluralkodjon Magyarországon. Ennek sürgősen véget kell vetni!

2026. Március 08. 08:30, vasárnap | Belföld

Óriási tömeg fogadta Magyar Pétert Pécsett

Szombat este ismét Pécsre látogatott Magyar Péter, aki országos politikai szerepvállalása óta már ötödik alkalommal tartott rendezvényt a városban. A Széchenyi tér ezúttal is megtelt, sok fiatal is érkezett az eseményre.