Hírek
2017. Február 24. 10:22, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Faburkolatba rejtették a 100 milliós csempészcigarettát
Feltehetően angol piacra szánták azt a 100 millió forint értékű adózatlan cigarettaszállítmányt, amelyet a NAV pénzügyi nyomozói egy kamion rakteréből bontottak ki. Az ügyben orgazdaság miatt folyik a nyomozás
- közölte a NAV Észak-alföldi bűnügyi igazgatósága pénteken az MTI-vel. A NAV bevetési igazgatóságának járőrei az M3 autópálya Horti pihenőjénél állítottak meg egy magyar kamiont, amely az okmányok alapján előre gyártott asztalosipari terméket szállított Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből Angliába - írták a közleményben.
A rakomány ellenőrzésekor a szolgálati kutya dohányterméket jelzett, ezért a kamiont a pénzügyőrök alaposan átvizsgálták. A raktérben, tizenegy raklapon előregyártott faburkolatokat találtak, amelyeket szétfeszítve, a bennük kialakított üregekben megtalálták a cigarettát.
Az elkövetők a raktér elején és hátulján lévő raklapokra üres burkolatokat pakoltak abban bízva, hogy az ellenőrzést végzőket megtévesztik. A cigaretta fedésére használt árut olyan gondossággal állították össze, hogy a pénzügyi nyomozóknak több napig tartott a rakomány szétszedése. Végül összesen mintegy 90 ezer doboz adózás alól elvont cigaretta került elő - olvasható a közleményben.
A hozzávetőleg 100 millió forint értékű cigarettát és a "fedőárut", továbbá a kamiont lefoglalta a hatóság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
2026. Május 12. 07:14, kedd | Belföld
Korrupció miatt őrizetbe vettek egy volt országgyűlési képviselőt
Őrizetbe vett az ügyészség egy volt országgyűlési képviselőt korrupció és fiktív foglalkoztatás gyanúja miatt hétfőn - tájékoztatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) az MTI-t.
2026. Május 12. 07:10, kedd | Belföld
Eltörölné a kancellári rendszert a leendő oktatási miniszter
Átvilágítják a tankerületeket és az igazgatókat, felülvizsgálják a Nemzeti Alaptantervet.
2026. Május 11. 13:00, hétfő | Belföld
Németh Zsolt: nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik
Az új Országgyűlés megalakulását követően nem elkezdődik a rendszerváltozás, hanem befejeződik, véget ért a posztkommunizmus időszaka - írta Németh Zsolt (Fidesz) országgyűlési képviselő vasárnap a Facebookon.
