Városlista
2026. március 21, szombat - Benedek, Bence, Miklós

Hírek

2024. December 04. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

Fél évvel meghosszabbították a kamatstopot

Fél évvel meghosszabbították a kamatstopot

A Magyar Közlönyben megjelent a kamatstop meghosszabbításáról szóló jogszabály. A kormány megvédi a családokat – nyilatkozta az MTI-nek Palóc André, a Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője.

A kamatstop 291 ezer szerződés esetében nyújt védelmet a családok számára, őket a kormány a jövőben is meg fogja védeni, ugyanis a kamatstopot 2025. június 30-ig meghosszabbította.

Ez azt jelenti, hogy a kamat a következő fél évben sem emelkedhet, amellyel 20 milliárd forint marad az emberek zsebében.

A Nemzetgazdasági Minisztérium szóvivője emlékeztetett,

a kormány a kamatstop 2022. januári bevezetése óta már 300 milliárd forintnyi kamatteher megfizetésétől óvta meg a családokat.
Továbbá Palóc André rámutatott, a kormány 21 intézkedésből álló Új Gazdaságpolitikai Akciótervének egyik legfontosabb pillére a megfizethető lakhatás biztosítása.

Ennek értelmében a családokat támogató intézkedések köre új elemekkel bővül, így a kamatstop mellett többek között jövőre, saját döntés alapján, az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítások is felhasználhatók lakhatási célra, valamint havonta 150 ezer forintos béren kívüli juttatásban részesülhetnek a fiatalok lakástörlesztőjük vagy albérleti díjuk megfizetésére.

Az NGM szóvivője végezetül aláhúzta, az Új Gazdaságpolitikai Akcióterv intézkedései és a kamatstop meghosszabbítása megvédi a magyar családokat és széleskörűen segíti a megfizethető lakhatást és a otthonteremtést.

Címkék: kamatstop

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre

Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.

2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!

"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.